| FlooD a întrebat:

Am o mare intrebare mai ales pentru adolescenti : Va Place Muzica?
Daca da ce Gen?

Eu unu Ador Muzica Si ascult de toate in afara de : emo, manele, justin biber, Pop si chesti din astea de copi mici

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu nu prea sunt cu rock-ul dar gasisem pe un site francez un mix dintre muzica rock si muzica clasicadrooling
Pe langa asta ascult trupe prea putin stiute Secondhand Serenade, Hoobastank, Snow Patrol, Rascal Flatts

| TeoPT a răspuns:

Pop (Michael Jackson, Ace of base)
Pop-rock(Jonas Brothers)
Rock n' roll (Shakin' Stevens)
Disco-pop (Modern Talking, C. C. Catch, Sandra, Bad Boys Blue, Fancy, ABBA)
Dance-pop (O-Zone, Akcent, Thomas Anders)
Hard Rock & Alternative Rock( AC/DC, Breaking Benjamin, Disturbed, Skillet, Linkin Park, Nickelback)

Urasc: Rap, Hip hop, House, Manele, R&B, Justin Bieber.

7h30

| DakotaRoyse a răspuns:

Music = life. Asta e ecuatia vietii unui adolescent, cred eu big grin Gen... metal O. o trebuie si subgenuri? big grin

| Helvete a răspuns:

Definitely! Nu trece o zi fara sa ascult muzica. Ascult mai multe genuri, dar nu sunt foarte mari diferente intre ele: punk(hardcore punk, anarcho-punk, street punk, 70's punk), ska, reggae si uneori trance psychedelic, alternative rock si rap.
E foarte bine ca nu asculti ce ai enumerat acolo. (Si BTW, nu exista muzica 'emo', se numeste 'screamo'). Nici eu nu ascult manele, 'screamo', pop si din astea comerciale si overrated.

| alexutu001 a răspuns:

Salut, si eu sunt la fel ca tine, ador muzica in special melodiile relaxante, house si ceva piese romanticehappy

| vivigirl a răspuns:

Da. Imi place muzica foarte mult. Ascult in continuu big grin (cateodata exagerez laughing). Si ce gen? Pai, rock (alternativ), hip-hop, house. Urasc: Justin Bieber, Lady GaGa, Hannah Montana, manelele, Selena Gomez (mai putin) etc. laughing.

Bun venit in lumea mea! laughing

| FlooD explică:

Nu mai spune nimeni nimic? laughing

| blackyblack a răspuns:

Muzica nu e clasata in muzica de ''copii mici'' si muzica de adulti.
Da, este adevarat ca in ziua de astazi mai toti adolescentii asculta Justin Bieber, Rock Hard sau mai stiu eu ce. Si toti incep sa se imbrace si sa-si construiasca viata in functie de muzica pe care-o asculta.
Muzica este ceva suprem ...fiecare o atinge simtind-o.
Eu ascult muzica pop( Mj), clasica(Debussy, Haydn, Liszt etc.) si mai prefer muzica veche.

| AdyPunk a răspuns:

Mars laughing Dubstep, Dnb si punct. laughing music mean life life mean music laughing