| NYØ2002 a întrebat:

Am 17 ani si visul meu este sa devin trapper.Cum imi pot imbunatati vocea? Sunt niste note muzicale ceva?

Răspuns Câştigător
| Adelin10Dobra a răspuns:

Foloseşte auto-tune, folosește un refren care sa rămână în mințile oamenilor!

9 răspunsuri:
| InteractiV a răspuns:

La 17 ani vocea ta este inca necoapta. Incearca sa iti pui in valoare tonul muzical pe care il stapanesti cel mai bine si nu iti forta vocea pe alte note muzicale la care nu poti ajunge. Este foarte bine ca ai un vis, prin ambitie, munca si foarte multa practica, poate deveni realitate. Ramai la ideea vocei tale din prezent si nu o forta, ea se poate schimba inca, ai o varsta specifica acestei posibile schimbari.

| unpierdut a răspuns:

Lasa-te de meserie, mai bine fa rap

| NYØ2002 explică (pentru unpierdut):

Ba nu imi place rap-ul. Daca nu iti convine nu mai comenta.Trap-ul e la modă, daca tu esti bunic si nu intelegi.Ian si Azteca ii rupe pe toti

| unpierdut a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu-s mai batran ca tine asa mult. Nu o sa devii niciodata un fraier cu versuri de doi bani pe care il asculta alti fraieri doar pentru ca scuipa niste cuvinte la intamplare si suna bine. Dupa vorbele tale esti doar un rahat, nu esti bun la rap si de aia ai hotarat sa treci la trap, ca doar 5gand rupe (copii de bani gata, habar n-au ca saracia face melodia, cum spunea si Nimeni Altu') Stii macar la ce se rezuma muzica hip-hop? La lirica fiule, e un mod de viata pe care nimeni nu l-ar critica daca nu s-ar baga fraieri ca tine care sa zica ca e vechi. E un mod de viata repet. Zici ca e la moda trap-ul? Mda, pasaricile asculta drogatii, aia cu mop in loc de cap, care duc societatea la degradare. Esti unul dintre distrusii care ajung sa "faca muzica" pentru a cuceri p*.*. lasa-te de meserie ca nu-i de tine, habar n-ai ce e aia cultura hip hop si cu ce se mananca si cu ce se manca mai ales. Nu-i vorba de vizionari ci de principii, de integritate, de respect, de demnitate nu de bani. Ca tine sunt o multime care viseaza la bani si faima. Vinde-ti sufletul atunci.

| unpierdut a răspuns (pentru NYØ2002):

Daca vine vorba de rap ma bag si eu, Dragos Miron ii rupe pe toti fraiere...pana si o fata i-ar rupe pe aia

| NYØ2002 explică (pentru unpierdut):

Ba cum a putut sa canta misto, Jetski care a pus niagara, pot sa fac si eu.Depinde de microfonul care il ai, si pot folosi autotune si sa fac video cu multe cadre. Apropo 5gang nu se compara cu Ian si Azte ca

| unpierdut a răspuns (pentru NYØ2002):

Ti-am spus, esti inca mic si nu realizezi...nu depinde de microfon ci de mix\mastering...autotune e doar un rahat care iti modifica vocea pana nu mai e vocea ta. spune-i taticutului sa-ti ia microfon si o sa vezi cat de rahat suna daca nu e prelucrata vocea. Aia probabil inregistreza la studio. in program se face piesa sa sune asa pe beat

| LeoIvan14 a răspuns (pentru NYØ2002):

Cea mai mare problema e ca trap ul se face ca e la moda, nu ca trebuie facut din suflet
ps: sunt trapper, piesa noua LEO - MILIARD

| Sebygoon2007 a răspuns:

La fel e și la mine vreau să devin Trapper dar nu prea am voce