| GrigoreVarlam a întrebat:

Am auzit ieri o piesa din anii 80-90 la Europa FM, sau mai veche, habar un am.Imi amintesc ca are in refren ceva de genul "o uuăă... if you wanna batata" si se tot repeta refrenul, nu stiu daca chiar asa zice, dar asa se intelege in refren.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino cu mai multe versuri, astea nu sunt suficiente, mai sunt si incorecte...
cine canta? barbat/femeie/formatie, ce gen muzical este, cum este: lenta, ritmata ETC! cAT MAI MULTE DETALII!

| GrigoreVarlam explică (pentru anonim_4396):

Este ceva ritmat in stilul anilor 70-80, pe alocuri si lenta, cred ca este un barbat cu voce mai feminina.Mai spune ceva de o fata. Piesa a fost hit la vremea ei, daca se mai difuzeaza si astazi. Mai multe detalii nu pot da.Scuze, eram in autobuz si am auzit foarte putin din ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine mă duce gândul la http://www.youtube.com/watch?v=9de6jeOevi8 dar nu sunt sigură. Oricum, mai ascultă EuropaFm din când în când, ei obișnuiesc să repete melodiile, ca și restul de altfel.