| Iubesc Limonada a întrebat:

Am citit intr-o revista ca exista si a 5-a carte din seria Twilight. Este adevarat? Daca da cum se numeste?

17 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da şi uite aici găseşti primele 11 capitole, traduse. Se numeşte Midnight Sun.
http://www.felixuca.ro/? p=484

| Petronela a răspuns:

Da, exista.Se numeste Midnight Sun

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da existabig grinAm auzit si eu de astabig grin
Se numeste Midnight SunwinkingDar inca nu a aparutwinking

| DianaLostInDreams a răspuns:

Si eu am auzit si am gasit pe net ca se numeste Midnight Sun si ca e din perspectiva lui Eduard.

| Boniboon a răspuns:

Se numeste Midnight Sun, iar Stephenie Meyer de abia a inceput sa o scrie, deci va trebui sa astepti.Este singura carte povestita din perspectiva lui Edward.

| Silvia_6960 a răspuns:

Pai a 5-a carte este de fapt prima carte, adica Twilight dar povestea este vazuta din perspectiva lui Edward. Cartea se numeste Midnight sun (Soarele de la miezul noptii). Acest proiect trebuia sa ramana secret, dar datorita fapului ca cineva a facut public acest lucru, scriitoarea Stephanie Meyer a decis sa renunte, dar apoi s-a zvonit ca iarasi lucreaza la acest proiect. In fine, eu am gasit o mica parte din aceasta carte pe internet, si crede-ma ca este uimitoare, o ador, punctul de vedere a lui Edward despre venirea Bellei, gandurile lui sunt fabuloase de descoperit. Sper sa iti fi fost de ajutor.happy

| aLaLa a răspuns:

Din a cincea au aparut cateva capitole pe internet, iar autoarea, Stephenie Meyer, a decis sa nu o mai continue. Oricum e tot Twilight (Amurg), dar din perspectiva lui Edward, nu a Bellei. Funditssa?!big grin

| BeYoU a răspuns:

1. Twilight
2. New Moon
3. Eclipse
4. Breaking Dawn (Fall of 2008)
5. Midnight Sun si asta nu a aparut inca pe piata happy
fundita?:*

| addicting a răspuns:

Nu va aparea pentru ca i s-au furat drepturile de autor...sadinsa eu am citit Midnight Sun din perspectiva lui Edward pe net, insa nu sunt toate capitolele... evident
te pup
bye

| MistikkGirl a răspuns:

Midnight sun, nu se lanseaza

| adina_4262 a răspuns:

Sunt 4 carti, probabil cea de-a 5-a despre care ai citit tu ar fi 'Midnight Sun' ('Twilight' povestita din perspectiva lui Edward), care a fost doar inceputa si ramane nepublicata deocamdata. Sau poate fi vorba despre o nuvela publicata recent, care are ca subiect povestea unui personaj minor (Bree) - 'The Short Second Life of Bree Tanner: An Eclipse Novella'.

| Teo_6515 a răspuns:

Pe site-ul oficial nu apar decat 4. Deci nu exista si a 5 a. http://www.stepheniemeyer.com/twilightseries.html

Poate doar in stadiul de proiect.

| LuYz@ a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar.nu mai exista a 5-a carte. din cate stiu... da in caz ca afli ceva sa-mi zici si mie.ca?

| Xulescu2 a răspuns:

Buna a 5-a carte este Twilight [prima carte] doar din perspectiva lui Edward, nu stiu sigur cum se numeste dar o gasesti pe net. happy sper ca ti-am fost de folos

| Ciuƒix a răspuns:

Da, exista Midnight sun dar inca nu s. a lansat. Prezinta poveste din cele 4 romane anterioare din perspectiva lui Edward Cullen. poti citi primele 12 capitole online pe scribd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Midnight sun e scrisa din punctul lui Edward de vedere si am o parte din ea pe pc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista a 5-a carte twilight si se numeste soarele de miez de noapte pana acum autoarea a scris doar 12 capitole