| CrAzYAbOuTMuSiC a întrebat:

Am nevoie de niste trupe rock si alternative, sa fie calumea
Cea mai lunga lista are fundoi

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Găseşti aici rock, câte vrei.

http://www.metalhead.ro/trupe/

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nightwish Nirvana Green Day Three days grace Iron Maiden Nickelback System of a down Guns n’ roses Queen Apocalyptica
Alyernative: Tokio Hotel Serj Tankian Needtobreathe Linkin Park Tool The Others Evanescence The Marker U2 Korn Nickelback Placebo Kumm My Chemical Romance

| Lennon a răspuns (pentru anonim_4396):

In jur de 10-20% din ce ai scris ii alternative laughing

pai is Nirvana, Jane's Addiction, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, ceva Bon Jovi, Hole, Foo Fighters, System Of A Down.
alternative-ul se bazeaza pe instrumental mai mult laughing. gen, vorbesc mai mult prin instrumental si jam-uri.
incearca Led Zeppelin happy. nu-s alternative dar daca esti fana rock tii recomand puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linkin Park
Nine Horses
Muse
HIM
Nirvana
Red Hot Chili Peppers
3 Doors Down
Three Days Grace
Papa Roach
KoRn
System of a Down
Flyleaf
Katatonia.

| FearOfTheDark a răspuns:

Alternosfera,Led Zeppelin, R.E.M.
Si in cazul unora Nickelback, Korn, 30 Second to mars,Papa Roach,Linkin Park,Red Hot Chili peppers,Muse,Tokio Hotel,Katatonia, Paramore, Coldplay, Fall out Boy, Good Charlote.(pe astea nici nu stiu de unde le mai tin minte ca le-am auzit de la niste colegi)Ultimele nu-s de calitate dupa parerea mea dar poate iti plac.