| CostinAlamariu a întrebat:

Am nevoie sa-mi identificati un cantec. Deci era un cantec pop românesc cantat de o femeie iar unul din versuri era "there's no medic's cure for the desease of your inability to love".

Cantecul era în română doar că un strain l-a auzit și l-a tradus in engleza (stie si romana). Ce cantec credeti ca ar putea fi?

3 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Si care ar fi varianta in limba romana?
Pentru ca versul sau nu seamana a traducere de text popular. Nu asa "suna" versurile populare.

| CostinAlamariu explică (pentru Vântulalb):

Nu stiu cum e pe romana

| Vântulalb a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Dar nu spui ca e un cantec popular romanesc?