| AnaisC a întrebat:

Intrebarea mea se refera la un cantec destul de popular pe radio in ultimele zile pe care nu pot sa-l gasesc nici cum.Este cantat de un barbat in engleza, e relativ lent (nu e gen balada) e genul de cantec pe care il auzi la terase la mare, nu e prea ritmat si nu are influente electro, se simt ceva influente latino dar nu cred ca solistul este unul de muzica latino, cantecul are doar influente.Din versuri imi amintesc "I feel high when you're dacing slow", cuvintele s-ar putea sa fie aranjate altfel.Nu este supra-difuzata, totusi, sa spun asa dar azi am auzit-o pe doua radio-uri diferite-nu este totusi in Top 10/20 la radio-uri. Poate stiti la ce ma refer.Mersi mult happy

3 răspunsuri:
| nothinginteresting a răspuns:

Îmi vin îmi minte doar The Chainsmokers ft. Halsey - Closer și Drake ft. Wizkid & Kyla - One dance.
Dar nu conțin versurile alea pe care le-ai zis.

| AnaisC explică (pentru nothinginteresting):

Nu, ca ritm chiar nu are nicio treaba cu "Closer", are niste influente latino melodia, sa spunem asa. Sper sa o mai aud la radio si sa retin ceva mai multe versuri. Mersi oricum happy

| rendam a răspuns:

Una de Enrique Iglesias am observat ca se aude mai des la radio, nu stiu sigur cum se numeste, vezi si tu care e cea mai noua.