| resident a întrebat:

Am o nelamurire .versurile spun totul intr-o melodie? multi se axeaza pe asta pentru ca daca intelegi versurile unei melodii e mai frumoasa happy pe principiu eu sunt de acord ca muzica se simte, si fara diferente de genuri. ce simti nu poti explica(teoretic sentimentele nu se explica se simt)! e si muzica fara versuri? astept opinii

Răspuns Câştigător
| Duster a răspuns:

Parerea mea este ca nu versurile sunt cele mai importante, sunt la fel de importante ca si linia melodica.Intr-o piesa trista, adica pe care nu poti dansa nu conteza melodia si versurile, in care se poate sa te regasesti, si, te linisteste, dar intr-o mel ritmata care iti face corpul sa se miste, conteaza mai mult linia mel.Prerea mea.

2 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depinde.happySunt importante ambele lucruri.Si versurile dar si muzica big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea, versurile sunt cele care te fac sa asculti anumite piese. Se poate sa-ti placa si o piesa fara cuvinte.Depinde ce stil iti place. Emma:*