| Duucu a întrebat:

Am o problemă la chitară cam stupidă.
Cănd schimb acordurile nu aud nici o diferență de sunet,decăt foarte mică, și mă întreb dacă asta ține de calitatea chitării sau de altceva?
Aduc aminte că am un Fender Squier SA-105.

4 răspunsuri:
| FearOfTheDark a răspuns:

Da,tine de calitate.
Sunt casutele prost sectionate.
Daca o casuta e mai in stanga sau mai in dreapta chiar si cu un milimetru(zic asa ca exista niste masuri cand faci o chitara)atunci sunetul se schimba. Daca esti nestiutor, zici ca ai o chitara buna.
Ori o fi de la corzi, da' nu prea cred.
Iti zic sa-ti iei alta.
O intrebare:ai luat-o de pe net?

| Duucu explică (pentru FearOfTheDark):

Da

| FearOfTheDark a răspuns (pentru Duucu):

Sincer,nu iti recomand sa iti iei a doua chitara de pe net(daca iti vei lua o a 2-a chitara).Eu mi-am luat o teapa de proportii, am dat destul pe o chitara acustica, m-a incantat firma de fapt.Am ajuns sa-mi schimb corzile lunar, pentru ca, sa zic asa, chitara imi roade corzile.

| Havok83 a răspuns:

Salut
Aici tine de calitatea chiatrii si mai ales din materialul corzilor.Cel mai bine ti-ai achizitiona una noua.Va suna super clean.Bafta si succes.