| Bobyxx a întrebat:

Lectiile de chitara acustica pot fi exersate pe chitara clasica, stiu de chitara clasica, fata de chitara acustica are corzi de nylon si un gat mai lat, are importanta chestia aceasta?

3 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Da,pot fi exersate si pe chitara clasica, dar daca nu ai de gand sa continui sa canti muzica clasica si flamenco...iti recomand una acustica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce tip de lecții. Dacă ești undeva la început, nu contează prea mult... înveți pe chitara pe care o ai. happy

Dacă încă nu ai cumpărat chitara, atunci hotărăște-te cam ce vrei să cânți și apoi cumpără ceva potrivit. happy

| StopShowingOff a răspuns:

E cu dus si intors. Chitara clasica are gatul mai lat si iti poate creea dificultati in timp ce chitara acustica are corzile mai dure, si fiind la inceput s-ar putea sa te chinuie un pic pana-ti formezi bataturiile. Bafta!