| hope2destiny a întrebat:

Are cineva vreo idee cum as putea sa cant niste melodii la chitara?big grin adica imi trebuie partiturile [pe note]. stie cineva unde pot le pot gasi? bambi - doi ochi caprui, secondhand serenade - your call, madalina manole - suflet gol, metallica - nothing else matters. un site sau un fisier, va rogpuppy dog eyes lasatzi si id`ul daca e nevoie kiss.

Răspuns Câştigător
| AxelSkl a răspuns:

Ştiu problema. Partiturile pentru Metallica şi Secondhand Serenade nu se prea găsesc la noi în ţară, iar pe net nu sunt. Deşi nu prea-mi place ideea, ai putea să înveţi de pe YouTube, sau de pe tabulaturi.
Profesoara mea de chitară a luat de pe tabulaturi o melodie cântată de Led Zeppelin, şi a transpus-o în note.