| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa invat sa cant la chitara!
Nu stiu nici-o nota si nimic despre o chitara!
Dar ma voi duce la cursuri si trebuie sa imi cumpar chitara!
Dar nu stiu ce chitara sa imi iaubig grin!
Am auzit ceva despre chitara acustica, electrica etc dar sunt zeci de modele si nu stiu ce sa imi cumpar!
Ce chitara sa imi cumpar? Voi ce chitara aveti?

4 răspunsuri:
| AlexStarAlex a răspuns:

Eu personal nu am chitara dar as vrea sa imi cumpar. Mie imi place mult chitara acustica, se aude atat de frumos si in plus, poti sa faci multe covere cu ea! Iti recomand sa nu fii atenta la pret ci la calitate, si cel mai important nu lua la mana a doua! Iti urez invatatura usoara si frumoasa!

| Miky03 a răspuns:

Eu am o yamaha c70. e foarte buna. e chitara clasica. SUCCES

| wolder a răspuns (pentru AlexStarAlex):

Da dar nu`mi permit o chitara foarte scumpablushing

| iuliam3 a răspuns:

Eu am o chitară clasică, costă în jur de 200 de lei, dacă vrei te ajut eu cu câteva sfaturi și câteva exerciții pe care le poți face, ca să te obișnuiești