| Silyca a întrebat:

As vrea sa invat sa cant la pian dat-mi va rog niste tutoriale, lectii pe internet.Eu cred am potential sa invat daca am invatat un cantec mai usor in 5-10 minute.

5 răspunsuri:
| nicko a răspuns:

Uite Apologize, Paradise, Just the way you are, Clocks si vezi ca sunt postate de aceeasi persoana, daca dai la video-urile sale are 6.Imi plac genul acesta de tutoriale care iti arata ambele maini, Apologize mi-a fost foarte usor sa il invat, Clocks nici nu mai zic.
http://www.youtube.com/watch?v=8LlD52JhtY4&feature=channel&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=QGblImX1XRs&feature=channel&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=NFR4F0y3eM0&feature=channel&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=TIZWBN-tF4A&feature=channel&list=UL

| Leutzbv a răspuns:

Cu tot respectul pentru tine iti voi spune ca nu este chiar asa de usor sa inveti sa canti la un instrument, indiferent care ar fi acela. As am crezut si eu la inceput cand m-am apucat de chitara iar mai apoi de tobe, dar nu este chiar usor. Trebuie foarte multa munca. 99% munca si doar 1% talent. Cat despre tutoriale, este plin netul de ele. Doar trebuie sa cauti pe google si pe youtube. Succes!
P.S. In locul tau as cauta si sa iau lectii de la un profesor pentru ca te va ajuta foarte mult in studiul tau individual

| Silyca explică (pentru Leutzbv):

Am cautat si nu am gasit doar in engleza... Pot sa te rog sa-mi cauti unul in romana?

| TeodoraStef a răspuns:

Iti recomand o scoala unde poti sa inveti sa canti la pian de la un profesionist, intra pe www.brevis.ro

| de_Muzica_Clubul_1989 a răspuns:

Iti recomand sa incepi cu un profesor, care iti va explica notiunile generale (pozitia corecta la pian, notele muzicale, duratele, digitatia, descifrarea unor partituri simple), dupa care te vei putea descurca singur.
La clubuldemuzica.ro prima lectie este gratuita, poti studia gratuit pe instrumente muzicale de buna calitate si profesorii sunt experimentati, deschisi la orice gen muzical.
Pt mai multe detalii viziteaza www. clubuldemuzica.ro
Pt inscrieri: 0736 577 110