| seby33 a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez o chitara electrica si am nevoie de cateva sfaturi in legatura cu alegerea acesteia. (Sunt incepator)

1 răspuns:
| BloWup a răspuns:

Chitarele deja folosite / second-hand pot fi de asemenea o optiune, asa ca intreaba-ti prietenii, daca nu cumva au una de care se pot lipsi, dar nu cumpara o chitara de incepator de la un necunoscut, sau verifica stocurile magazinelor care practica sistemul buy-hack. O chitara scumpa nu inseamna neaparat o chitara buna, dar,
Cauta gaseste pe cineva apropiat tie care stie sa cante la chitara si intreaba-l ce brand-uri si tipuri de chitara sa cauti, si pe care sa le eviti. De exemplu : Sigma, Fender, Taylor, Martin, Gibson sunt brand-uri foarte cunoscute pentru calitatea chitarilor lor dar cu siguranta nu vei gasi chitara care sa se incadreze bugetului tau.
Sper ca te-am ajutat big grin