| BlackWaltz a întrebat:

Ascultaţi black metal? Daca da, care sunt trupele si subgenurile voastre preferate?

intrebare pusa din curiozitate...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca subgenuri prefer ambiental/depressive/suicidal/atmospheric/doom/funeral/black metal.

Formatii sunt foarte multe. O sa-ti enumar cateva: Xasthur, Eshaled Life, ColdWorld, Thy Light, Woods of Desolation, Lost Inside, No Pleasure In Life, Painful Depression, Uaral, Apathia, Happy Days, etc.

Desigur, imi place si symphonic black metal-ul dar ascult mai rar. Formatii preferate: Dimmu Borgir, Carpathian Forest si Cradle of Filth.

15 răspunsuri:
| KristalPop a răspuns:

Marduk, Negură Bunget, Burzum, Taake, Gorgoroth, Immortal, Bathory, 1349, Krypt, Mayhem, Infernum, Shining.
Şi subgenuri folk black, viking black, symphonic black, thrash black.

| Rakanishuu a răspuns:

Gorgoroth, Dark Funeral si Immortal.

| TheStory a răspuns:

Black Metal nu prea ascult, poate doar putin din melodiile celor de la Nagura Bunget
Ascult: Amon Amarth, Blind Guardian, Epica, Ensiferum, Eluveitie, Sirenia, Wintersun etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trupa preferata este: Agathodaimon. Cantecul preferat de la ei este: https://www.youtube.com/watch?v=MohVI4T1MB8. Prefer symphonic black metalu' si alte trupe ar mai fi: Marduk, Gorgoroth, Negura Bunget, Bathory, Burzum, Dimmu, 1349, Mayhem, Ragnarok, Satyricon si altele.

| svartirhimnar a răspuns:

Dimmu Borgir ascult cel mai des. Îmi place şi Dark Funeral, Tsjuder, Darkthrone, Satyiricon şi puţin Marduk, Burzum.

| Dumniezău a răspuns:

Dimmu Borgir

| BlackWaltz explică (pentru Dumniezău):

Atât?

| Dumniezău a răspuns (pentru BlackWaltz):

Am mai multe da' imi este lene sa le scriu...

| Neberius13 a răspuns:

Gorgoroth, Dimmu Borgir, Marduk, Bathory, Behemoth, Xanthochroid

| BlackWaltz explică (pentru Neberius13):

De Xanthochroid nu stiam. Am ascultat acum putin si imi plac.

| Warchild a răspuns:

Watain,daca vrei black-metal pur suedez o continuare Bathory;)
https://www.youtube.com/watch?v=7ynpN3GfRDI

| TheMetal a răspuns:

Ascult deicide, six feet under, The black dahlia murder si Chaotic alliance. dar foarte putin. prefer in general alte trupe dar le accept si pe astea happy

| raduthebest a răspuns:

Da,ascult Behemoth,Dimmu Borgir, Lamb Of God, Sepultura, Children Of Bodom, Dragonforce.

| svartirhimnar a răspuns (pentru raduthebest):

Lamb of God, Sepultura, COB şi Dagonforce nu-s black metal.