| anonim_4396 a întrebat:

Ascultati mai mult muzica rock clasica, anii 60/70/80 sau mergeti pe genuri mai extreme? ( laughing ma refer la black, death metal etc. nu dubstep doamne fereste, aia e muzica!?)

12 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Buna,
Eu ascult si rock clasic, destul de mult, dar ascult si muzica de dupa 2000. Nu sunt de parere ca toti cei care au venit dupa anii 90 nu au treaba cu muzica rock. Si in plus, eu am un stil al naibii de complicat. Cat despre dubstep? Ascult doar Pendulum.

Răspuns utilizator avertizat
| Crisis a răspuns:

Nu pot sa aleg, ascult si din anii '70-'80, dar si black, death. Pana la urma n-as putea sa aleg dintre Black Sabbath, AC DC, Metallica si Rammstein, Dimmu. Imi plac toate, n-ai ce sa-i faci...
Dubstep? Imi plac vreo parti din vreo doua melodii, dar nu ma dau in vant dupa el [majoritatea celor care fac dub nu se pricep].

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteWolf7 a răspuns:

Sincer, eu n-am auzit de dubstep, deci nu ma intereseaza.Ascult mai mult heavy metal, dar am tendinte spre trash si death.Deasemenea si rockul clasic imi place foarte mult.A, si nimic dupa anii '90.

| LadyInBlack a răspuns:

Ascult si rock clasic si death, trash, heavymetal, symphonic thinking Nu prea ascult black metal, iar dubstep deloc, e a 2-a oara cand aud de asa ceva deci... straight face

| Amyyyyyyy a răspuns:

LooLz Genuri mai extreme cum ar fi:DubStep si melodia care imi place este ceva in genu` asta:http://www.youtube.com/watch?v=YmCe3fg7B4wsi Rock dar asa :http://www.youtube.com/watch?v=K7IJ15kNVqoMie astea imi plack:D

| Mayhem_8215 a răspuns:

Curios, nu am auzit pe nimeni pan' acum sa recunoasca faptul ca asculta muzica trash. Daca e vorba de thrash metal... ee, alta treaba. In fine, la mine se combine la fel de bine un blues de la Albert King sau un progressive de la Rush, Floyd, Yes sau King Crimson cu glamul din '80 si '90 cu cel mai brutal gen de death. De black numai de bine, nu am destula auditie incat sa impartasesc pareri, insa un Mayhem laughing merge parca la orice ora. In ceea ce tine de death, prefer perioada "clasica" ii zic eu de pana in 93-95 si urmatoare cu tendinte inspre tehnical sau progressive death metal.

| Missy a răspuns:

Rock Clasic

| 4827 a răspuns:

Black, death metal si foarte mult dubstep \m/\m/\m/

| Raul_Pop_Northern_1964 a răspuns:

CE gen de muzica se asculta in anii 60?

| Ciobanu_Dorel_1958 a răspuns:

DA!!!!!!!

Întrebări recente