| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu o lista cat mai ampla de melodii rock ( sau daca va e mai comod doar nume de trupe ) care vi se par mai tari. Daca puteti va rog specificati si ramura (metal, thrash metal, punk, hard rock, black metal, rapp core, dubstep, dnb, electric, electronic, christian, emo - nu prea ascult dar daca ma impresionati cu ceva. si altele \m/. Multumesc anticipat. Funda. Apropo voi de la ce varsta ascultati muzica rock?

Răspuns Câştigător
| GodHatesUsAll a răspuns:

De la 5 ani am inceput, noroc cu ticamiu.

Trupe cu melodiile mele favorite :

AC/DC (Hard rock, blues rock, rock and roll) - Highway to Hell

Iron Maiden (Heavy Metal) -The Trooper /The Reincarnation of Benjamin Breeg

Judas Priest (Heavy metal, speed metal, hard rock) -Hellrider/Breaking The Law

Metallica (Heavy metal, thrash metal, hard rock, speed metal) -Whiskey in the Jar/Enter Sandman

Megadeth (Heavy metal, thrash metal, speed metal, hard rock) -Holy Wars / Peace Sells

MD 45 (Dave Mustaine de la Megadeth, proiect) -Day The Music Died

W.A.S.P (Heavy metal, hard rock, shock rock) -Babylon's Burning

Manowar (Heavy metal, Power metal) -Die For Metal/Brothers of Metal

Dio (Heavy metal) -Holy Diver/Rainbow in the Dark

Black Sabbath (Heavy Metal) -War Pigs/Paranoid

Pink Floyd (Progressive rock, psychedelic rock) -Another Brick in the Wall

Deep Purple (Hard rock, heavy metal, psychedelic rock, blues rock, progressive rock) -Smoke on the Water/Breakfast at Tiffany's

Queen (Rock) -Bohemian Rhapsody

Led Zeppelin (Hard rock, heavy metal, blues rock, folk rock) -Kashmir/Stairway to Heaven

Mai sunt multe.

| AnonimaOk a răspuns (pentru GodHatesUsAll):

Sunt super trupele majoritatea imi plac. Nu auzisem de W.A.S.P. si nici de Dio. O sa vad cum sunt, multumesc de raspuns. Ai gusturi foarte bune. PS si eu am preluat rock-ul de la tata happy

Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Tocmai mă miram când am văzut că ai ştiut să scrii thrash. Dar minunea n-a ţinut mult.
Ce legătură are dubstep-ul şi dnb-ul, cu rock-ul? Sunt chestii total opuse.

| AnonimaOk a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu sunt opuse, din cate am inteles sunt subgenuri. oricum eu nu ascult astea le stiu de la un prieten

| Wøodenpints a răspuns (pentru AnonimaOk):

Subgenuri? Şi cam ce subgen de rock este dubstep-ul? Că aparţine de muzica electronică, de fapt este o muzică electronică de cea mai joasă speţă. N-are absolut nicio legătură cu rock-ul sau metal-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trupe:
Black Metal: Empyrium, Katatonia, Mutiilation, Sepultura, Venom, Wolves in the Throne Room, Wintersun, Xasthur.

Doom Metal: Black Sabbath, Green Carnation, Mortification, Novembers Doom.

Death Metal: Cannibal Corpse, Children of Bodom.

Nu Metal: Disturbed, Evanescence, Hollywood Undead, KoRn, Linkin Park, Papa Roach, P.O.D, System of a Down.

Heavy Metal: Alice Cooper, Grim Reaper, Iron Maiden, Metallica, Motorhead, Scorpions, Avenged Sevenfold, SlipKnot.

Rock Alternativ: Nirvana, The Deadly Syndrome.

Power Metal: Avantasia, Blind Guardian.

Symphonic Metal: Nightwish, Apocalyptica, Magica, Sonata Arctica.

| AnonimaOk a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte tari trupele. Am aflat de la tine de Katatonia, Mutiilation, Xasthur, Cannibal Corpse. O sa le incerc! multumesc de raspuns