| Diana7383 a întrebat:

Asi vrea sa ma lansez in muzica sau sa intru intr-o formatie big grin am voce si sunt incepatoare la chitara. cine ma poate ajuta lasati mesaj :*

Răspuns Câştigător
| alecsandor a răspuns:

Buna Diana, felicitari pentru initiativa si talent. Trebuie sa muncesti mult ca sa-ti perfectionezi atat tehnica vocala, cat si cea pe chitara. Poate cateva din sfaturile pentru chitarist incepatori de aici iti vor fi de folos: http://www.lectii-de-chitara.ro/2010/01/sfaturi-pentru-incepatori2 Urmatorul pas e sa-ti gasesti cantece potrivite pentru vocea si stilul tau (poti incepe cu preluari, dar eu te-as sfatui sa canti compozitii proprii daca vei avea - sau sa apelezi la ajutorul unui compozitor profesionist). Incepe sa canti prin cluburi mici, la seri open-microphone, pentru a-ti invinge timiditatea in fata publicului daca ai o problema cu asta sau pur si simplu pentru a-ti face muzica auzita. In tot acest timp, apuca-te de inregistrari intr-un studio profi din orasul tau. Succes.

7 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Inregistreaza un mic solo, si trimite pe adresa contact@bizy.ro si vorbim...

| GiuliaTamas a răspuns:

Pai zi prima data de unde esti

| Diana7383 explică:

Din bacau

| Freek.Dynamic a răspuns:

Lasa-mi intr-un mesaj id-ul tau, si vorbim te pot ajuta eu happy cu studio, versuri negative tot ce iti doresti! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gusturi foarte bune Diana, dar tinete si de chitara de va ajuta mult si nu vei avea nevoie de o trupa!big grinbig grinbig grin.

| Theodora_1074 a răspuns:

Ai gusturi foarte bune Diana ,dar tinete si de chitara de va ajuta mult si nu vei avea nevoie de o trupa!big grinbig grinbig grin.

| Theodora_1074 a răspuns:

Ai gusturi foarte bune, dar tinete si de chitara te va ajuta foarte mult si nu vei avea nevoie de o trupa!big grinbig grinbig grinbig grin.