| anonim_4396 a întrebat:

Cum lansez o formatie? adica deja am repetat eu sunt la tobe si mai sunt 3 :clape, voce si guitar plzz funda

Răspuns Câştigător
| Laurian1999 a răspuns:

Salut.Mishi sunt cativa pasi in care poti sa iti lansezi o formatiesadciteste cu atentie pasii)
1.Proiectarea unui titlu al formatiei : "de ex.Trandafiri albastrii"
2.Primul single inregistrat la casa audio si publicarea acestuia pe site-uri pentru descarcare (de ex. Te iubesc-single de Trandafirii Albastri)
3. Poate ai incerca sa participi la concursuri de muzica
4.Iti faci primul tau concert
5.Pui afise prin cartier sau in tot orasul
6. Daca totul merge ok, iti faci un logo frumos, asta doar daca te pricepi
7.Mai poti sa te mai faci faimos prin reclamele pe care le faci in locuri speciale postate la TV (asta numai daca vrei sa dai un concert + afisele)
8.Concert caritabil (nu e la fel ca concertul normal care dureaza o noapte intreaga)
9.Genul de muzica pe care doriti sa il cantati

2 răspunsuri:
| mishi221 a răspuns:

Rock

| Laurian1999 a răspuns (pentru mishi221):

Rock, nu e prea frumos dar ai putea Country