| andrey910 a întrebat:

Ati vazut Ca la clipul Baby de pe youtube sunt 449, 944 likes si 817, 495 dislikes? Asta inseamna ca, clipul a ajuns la asa de multe vizualizari (433, 357, 712) datorita celora care nu il plac si care au vizualizat clipul doar sa scrie cate un comentariu urat...si se mai si mira de ce are cele mai multe vizualizari acest clip...De ce pentru multi Justin Bieber este antipatic? V-a facut ceva:? In toate clipurile de pe youtube vad "glume cu Justin Bieber". si nu inteleg de ce toata lumea vorbeste despre el...cred ca asa e "la moda"

Răspuns Câştigător
| Messyhair a răspuns:

Stii care-i faza?!
Ca el isi castiga din ce in ce mai multa popularitate pe baza acestor "hateri", ca sa le zic asa.
Cu cat se agita mai mult, cu cat ii gaseste mai multe defecte, cu atat devine mai popular!
Toata ziua aud comenatrii super-urate la adresa lui.Mai bine il lasati in pace.
Nici mie nu-mi plac anumiti cantareti, dar nu o tin mortis cu ei.

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu ne-a facut nimic, dar faptul ca nu ne-a facut nimic nu e un motiv ca sa fim fanii lui straight face
Prin faptul ca are mai multe dislike-uri inseamna ca nu e deloc ceea ce pare sau vrea sa para, si anume un artist de succes. Cei care ii vizioneaza videoclipurile nu vor decat sa isi bata joc de el. Si bine fac, e un nimeni in industria muzicala si un nimeni trebuie sa ramana. Trebuie oprita cumva droaia asta de fani obsedati si asta e singurul mod. Bafta.

Apache
| Apache a răspuns:

...frate nu stiu de ce dar pe mine chiar ma enerveaza bieber! nu tr sa am un motiv anume pentru care ma enerveaza ...doar ma enerveaza!

| Laura a răspuns:

A arăta lumii ce înseamnă muzica adevărată nu se numește "modă". Ce ai vrea? Să promovăm un rahat cu ochi cu voce de fetiță sugrumată? Lasă că e bine că are așa de multe vizualizări, toată lumea trebuie să vadă cât de penibil este, atât el cât și manelele lui.

| Messyhair a răspuns:

Ah da si stiu si glumitele, gen "449 fani Justin Bieber" adica se refera la 449 dislike-uri.
Faza e ca noi nu realizam, si ma refer la toti oamenii, cu cat este mai mult urat, cu atat este bagat mai mult in seama si va deveni din ce in ce mai popular!

| ahlrh a răspuns:

Am vazut intrebarea ta din wingetul adaugat pe blogul meu...
Si m-am simtit putin enervat...
Pentru ca am stat pe ganduri si mi-am dat seama
Ca nu exista un raspuns concret la intrebarile de genu, de fapt nimeni nu stie de ce nu-l place...
Dar stim ca nu-l place, dar nu exclud si:
http://www.tpu.ro/......rea-cu-ura

Este probabil o confuzie de multe ori confundam ura cu dragostea si etc...

Dar parerea mea sincera ar fi:
Justin Bieber s-a lansat prea usor prin muzica., adica multi se chinuie ani de zile si se trezeste unul cu un glas mai "plangacios"care intra in topuri, desigur datorita fetelor care-l plac ca aspect.(si din nebunia fanelor se ajunge "I'm fan #1", mda...)
Si mai am niste puncte de vedere:
JB, la inceput.eu l-am gasit pe youtube cu piesa "Love me", atunci si acum o ascult si. intr-o zii mi-am pus melodia pe telefon o ascultam prin tot orasul si nimeni nu spunea nimic. dupa ce au vazut o poza cu el nu stiam dc toti vin cu telefoanele pe langa mine
"imi trimiti si mie melodia aia de mai-nainte?, hai te rog :o3" cam asa era in fiecare zii.pana m-am enervat si am sters toate melodiile din telefon cu el...

Mai este si faptul ca iubitele voastre mai vorbesc si intr-una "Mama, l-ai vazut pe jb, ce dragut ii?:x" (Foarte enervant, tipic.)

In final multi il antipatizeaza pentru simplul fapt ca el zboara prin viata aceasta... ca un fluture...
"Fly, Fly Butterfly"...
Mda, daca nu ai priceput ce vreau sa spun sigur o sa-mi dai stupid si nefolositor dar vreau sa va spun ca eu n-am nici una si nici alta cu jb.

| haiZI a răspuns:

Haha funny shit.singurul lucru care mi-a placut a fost fata din clip.si ai vazut cum o trage biber spre el, tu vino aici.zdz.imi pare rau de Ludacris dar asa e viata.personal nu cred ca o fata ar putea fi sincer atras de bibber ca de un barbat, mai mult arata ca prietenul gay care o asculta.pa

| Frau a răspuns:

Buna. sa stii ca sunt de parere ca "asa e la moda" adica a inceput unul incep toti. Am vazut si eu glumele si filmuletele acelea. Nu il agreez deoarece se crede mare si tare din cate am observat eu. ARe voce dar nu prea. Oricum Sa sti ca fiecare cu parerile si placerile lui. Nu ai ce-i face omului. Daca asa ii place nu ill poti schimbahappy. Multi spun ca e vocea de fata etc. Nu ma bag. Ti-am spus de ce nu il agreezhappy
Poti sa imi dai stupid daca dorestihappy. O seara placuta!

| Spark10 a răspuns:

Motivele ar fi : toate fetele de 12 ani sunt disperate dupa el...nu disperate. OBSEDATE si iti vine sa te dai cu capu de pereti, e arogant, se lauda cu orice ocazie, voce de fata si succes incredibil. Nu te scoate din minti chestia asta?waiting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare idioata