| Cineva797406016386 a întrebat:

Voi ce artiști români mai ascultați?

14 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Robin and the backstabbers e cea mai buna trupa romaneasca din istorie.

Alte trupe faine ar fi:
-Travka
-omul cu sobolani
-Vama
-Zob

Iar pentru cei cu gusturi mai fine care nu se limiteaza la un gen sau la o perioada istorica avem:
-Tudor Gheorghe
-Mircea Vintila
-Gica Petrescu
-Jean Moscopol (tot respectul pentru omul asta)
-Nicu Alifantis
-Florian Pittiș (sper ca stie toata lumea cine e)
-Celelalte Cuvinte (o trupa veche din orasul meu natal)
-Phoneix (perioada lor de glorie, nu astea mai noi)
-Ada Milea(alta artista geniala de la noi, dar nu prea e pentru... publicul larg sa zic asa mai frumos)

Spor la ascultat happy

| Cineva797406016386 explică (pentru CostinAlamariu):

Ai uitat de trupa BAZOOKA și de paraziții care după părerea mea sunt cele mai tari trupe româneștihappy

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Cineva797406016386):

Fara suparare dar urasc parazitii si bug mafia si alte asemenea. Nu au cine stie ce melodicitate, tot la 2 cuvinte înjura si mesajul debordeaza de un pesimism incuiat si ignorant.
Prefer lucruri mai rafinate un pic happy

De bazooka nu stiu daca am auzit. E cumva trupa lui Codrin Bradea? Nu prea sunt la curent. Am auzit chestii bune de ei, dar nu i-am ascultat. Oricum nu cred ca ar fi genul meu, dar Codrin pare un tanar inteligent din cat l-am urmarit asa ca cel mai probabil face treaba buna.

| Cineva797406016386 explică (pentru CostinAlamariu):

Eh măcar nu ești ca prietenari mei care ascultă 5gay și abi
Trupa BAZOOKA I un fel de paraziții 2.0 numa că nu înjură așa de super mult, dar tot înjură și dcă nuți plac înjurăturile nu recomand

B.U.G Mafia nu pre ascult mai deloc, am ascultat doar o piesă și sincer îmi cam place pentru că nu bagă femei și mașini în clipuri și nu vorbesc doar de bani ca alți *artiști* români cică

BAZOOKA este trupa lu Codrin Bradea, acel om care la înmormântat pă zmenta acu câțiva ani dă pă YouTube
Și acum ascult albumu lu ECHO All in și și el înjură face parte din trupa BAZOOKA

| StrongHeart a răspuns:

Mai avem?

| Cineva797406016386 explică (pentru StrongHeart):

Da mai avem Codrin Echo și cam atât că ăilalți nu pot fi considerați artiști

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt fana vre unui artist român, le mai ascult din când în când melodiile dar nu am un artist preferat.

| EcceHomo a răspuns:

Acum, de exemplu, ascult :

https://youtu.be/GtGkZqkn-oQ

| Duduchi a răspuns:

Cheloo, Ombladon, Bitza și alții. Dar in special ăștia.

| Cineva797406016386 explică (pentru Duduchi):

Da bazooka, Codrin Echo ceva nu

| Duduchi a răspuns (pentru Cineva797406016386):

Și pe ăștia ii ascult. Chiar acum ascultam BAZOOKA- Cade greu din albumul"trotineta cu trei roti"

| Cineva797406016386 explică (pentru Duduchi):

Măcar nu asculți 5gay pă hamurABI

| Duduchi a răspuns (pentru Cineva797406016386):

Nu frate! Ăștia-s artiști?

| Cineva797406016386 explică (pentru Duduchi):

Da îs cei mai handicapați și de cântăreți din lume da partea tare că la lume I place în pul% mea