| Mayar a întrebat:

Bah care sunteti nebunii de manelisti?winking laughing Afirmatii pro si contra. Dc nu va plac manele si dc le venerati asa mult?!

Răspuns Câştigător
| Strocker a răspuns:

Eu urăsc cât pot de mult manelele și de 10 ori mai mult persoanele care le ascultă. Depinde ce comportament pentru că un manelar nu va fi niciodată liniștit și tot timpu dacă va vedea un băiat cu părul mai lung va zice "BĂ ĂSTA E ROAKER DIN ĂLA EMO"(când săracu copil nici nu se taie pe mâini) și poate îi mai trag și una (știu din experiență=]]). Plus că manelele sunt cântate doar de ţigani analfabeţi ca guta salama şi nu mai ştiu pe nimeni laughing (observaţie că am scris numele lor cu litere mici) în care nu spun decât că ei sunt bogaţi şi fiecare manelist e REGELE MANELELELOR! (aşa îşi spun mai nou toţi).De ce guta a fost la TV şi se străduia să cânte muzica rock când el chiar nu o înţelegea şi era un epic fail la aşa ceva.Din câte am inţeles faptul că retards ăia manelari cântă doar cât sunt ei de tari le plac şi maneliştilor că îşi imaginează că sunt şi ei la fel de tari si bla.Nu am nimic cu persoanele care ascultă manelele dar am ceva cu comportamentul lor că ei sunt cei mai tari şi ei fac legea.

3 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Contra,deoarece probema nu sunt manelele,ci oamenii care le asculta.
In principiu este ok,este o muzica tiganeasca,o traditie, toate tarile au rromi care asculta muzica lor, doar ca la noi au copiat-o 99%.Nu este nimic creatie proprie,totul este furat.
Plus ca pun niste versuri care lasa de dorit,sunt complet analfabeti si sufera foarte mult de prostie si grandomanie.

Muzica de asemenea a devenit un stil de viata.
Nu numai manelisti au propriul lor cerc de prieteni si propriul stil de viata,de asemenea si muzica house are un stil de viata,si hip hop,si rock,etc.

Eu ascult mult rock,dar nu numai,ascult si muzica clasica,si jazz,si bluse,flamenco, pop, etc.

| PandaisHere a răspuns:

CONTRA! mah mie nu imi pac fiindca in manele numai se vaita, se lauda, sau isi,, impartasesc dragostele" simplu nu imi place genul, nu are ritm nici un bit
n-are nici o pacanea n-are nici un tralala
nimic!
laughing

| Mayar explică:

Eu, personal, big grin mi se pare ca manelele sunt o mare porcarie