| Sweetyass a întrebat:

Sunteti pro sau contra manele?

35 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Contra.

| AlinKun a răspuns:

Contra dar daca nu imi perturba cu nimic activitatea nu am nimic cu ei si cu ascultatorii de acest gen dar sa nu asculte langa mine

| qLoveSmileღ a răspuns:

Ce mint unii oameni. oh go on Haideti oameni buni, recunoasteti ca ascultati si voi si va este rusine. Si spre cunostintele unora, manelele n-au versuri de genu` " sunt plin de bani, am femei, etc ". Asa ca nu mai inventati atat. straight face Vaii voi, aia sfinti. Nuu, voi nu ascultati DELOC manele..Total CONTRA..Cica straight face Haii, scutiti`ma :*.

| anonim_4396 a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

Să moară tăţi duşmanii care mint că nu ascultă manele. Aşa-i?

| qLoveSmileღ a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru qLoveSmileღ):

Realizezi că îmi bat joc, nu?

| qLoveSmileღ a răspuns (pentru anonim_4396):

Neahh`. thinking

| qLoveSmileღ a răspuns (pentru anonim_4396):

Am glumitt`.happy

| qLoveSmileღ a răspuns:

Auzi sfanto, ia mai taci din gura. :* Tu cu ce te distrezi la petrecere? Cu rock? Vedeti de viata ta si nu mai comenta oamenii pe care nu ii stii. :*

| qLoveSmileღ a răspuns:

Aa..Deci sa inteleg ca ai peste 30 de ani. sad Ce-i? Nu-ti mai place viata? sad Ok..Atunci stai in manastire daca vrei`. :*

| qLoveSmileღ a răspuns:

Iti place sa stai in noroi? Imi dezvaluie caracterul? Serios? Nu mai vorbi daca nu ma cunosti. Degeaba iti dai cu parerile despre mine. laughing Oricum nu-mi pasa. Hai paa, n`am chef sa ma cert.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum aş putea fi contră? Menelele exprimă viaţa reală, exact aşa cum este. Nu suport să văd rockerii ăia satanişti şi transpiraţi cum zic despre manele că sunt căcaturi.

Uite ce manea mişto ascult. Acum o adaug şi în playlist.
http://youtu.be/PW-6FKFnHx8

| Sweetyass explică (pentru anonim_4396):

Nuuu, multumesc. NU sunt fana. Si nu sunt nici rockerita satanista. Consider ca acel lalait al manelelor nu e pentru cei intre 3 si 35 de ani... Poate cei mai batrani care au probleme sau sufera pot asculta acest gen. Nu mi se pare foarte interesant sa ascult melodii in care manelistii spun....Eu sunt cel mai tare, eu sunt plin de bani, eu sunt seful sefilor, eu sunt gigolo.mi se pare prostesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sweetyass):

Dacă asculţi rock, nu prea le ai cu trolling-ul. Dacă asculţi house, atunci ce ai spus are 30 % sens.

Şi ca să duc totul la capăt, tipul de la avatarul meu e Guţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum este din punctul tău de vedere un om care ascultă house?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, am întrebat cu totul altceva. Răspunsul tău nu mă mulţumeşte câtuşi de puţin, pentu că nu ai argumente tari. Aş dori să îmi spui despre cei ce ascultă house.

Totuşi, după spusele tale, dacă ascult Metallica - Enter Sandman, trebuie să cred în monştrii din sifonier? Right...

| aneliram a răspuns:

Sunt frumoase unele manele, dar sunt vechi, nu manelele astea noi.

| luniii a răspuns:

Contra.Dar suntem intr-o tara libera unde putem face ce vrem asa ca cui ii plac manelele poate asculta linistit.

| anameoow a răspuns:

Nu sunt total contra, dar pro in nici un caz. Dupa parerea mea, manelele sunt foarte bune cand vrei sa te distrezi..sau sa razi pe seama lor mai bine zis laughingNu as asculta niciodata o manea asa cum ascult muzica normala si ii urasc pe manelisti.Deci intr-un fel..sunt intre pro si contra.

| BiscuiteOreo a răspuns:

Nici pro nici contra. Pana la urma, manelele fac parte din asa zisa muzica de petrecere. La o nunta de exemplu, ce ai sa faci, vei dansa toata noaptea numai pe muzica house, sau dubstep (cum se danseaza pe dubstep? laughing). Nu prea cred. Oricum, eu si prietenii mei bagam deodata o manea (mai ales la scoala) si incepem sa dansam. Daca am pus-o la caterinca, ceilalti trebuie sa ne creada manelisti. Fiecare asculta ce vrea.

| anameoow a răspuns (pentru BiscuiteOreo):

Exact.Cam asta am spus si eu.Am fost odata la o petrecere si cand s-a pus o melodie de dubstep toti eram *pockerface* si nu stiam cum dracu sa dansam.

| Rhoselynn a răspuns:

Total contra. Evident ca nu am nicio problema atat timp cat nu sunt direct implicata intr-un contact cu un manelar/a. Ce ma deranjeaza de obicei este atitudinea cocalarilor pe strada. Dar cu rockul meu in urechi de ce mi-ar mai pasa de manelistii din toata lumea? Sa fie la ei acolotongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rhoselynn):

Ar trebui să asculţi manele. Sunt "geniale". Lasă naibii Paramore. Chiar poţi să dormi bine noaptea ştiind că eşti satanistă?

| Rhoselynn a răspuns (pentru anonim_4396):

Rock-ul nu inseamna satanism. Asta cred toti manelarii. Nu imi spune mie ca la ritualuri satanice se pune muzica de pe youtube, gen un LP, A7X,Korn,Slipknot,Sick puppies, paramore, flyleaf si multe altele...commonoh go on

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rhoselynn):

Tu chiar m-ai crezut? Mi-ai văzut măcar playlist-ul TPU? Dacă aş fi ascultat cu adevărat manele, răspunsul tău ar fi avut sens, însă nu ascult. Nici măcar eu nu cred ce am scris acolo.

I was trolling. Duhh!

| Rhoselynn a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a trebuit sa ma uit la playlist, ti-am vazut nickaname-ul.Raspunsul meu a venit exact ca si raspunsul tau... fara sens, desi are un sens in cele din urma.Ideea era ca tu trebuia in cele din urma sa recunosti ca nu are niciun sens raspunsul taubig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rhoselynn):

Inutil. Cred că "ideea" era de fapt să scapi de jenă. Altfel de ce te-ai fi chinuit sa îmi spui de ritualurile satanice? Pentru că m-ai crezut. Şi ştiu că ai făcut-o pentru că sunt destui fanatici pe acest site care susţin asta.
"Ideea mea" era să intri în joc.

Ar fi fost chiar stupid să urmăreşti de la început ceea ce susţii.

| Rhoselynn a răspuns (pentru anonim_4396):

Jena? pentru ca ascult rock? Nu ai sa vezi. Eu zic sa incetezi sa mai faci pe desteptul. Ai spus prea multe chestii fara sens. Eu mi-am spus parerea. Ai sarit tu sa comentezi. Comenteaza atunci ce pot sa iti fac. La aia 17 ani ai tai ce pot sa iti cer? Nu te rog, nu imi raspunde la intrebare. Merci

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rhoselynn):

Jenă pentru că m-ai crezut, nu pentru că asculţi rock. Paramore ascultă şi fanii Innei şi nu sunt jenaţi.
Chestiile fără sens le-ai spus tu, nu eu. E clar că îţi lipseşte şi umorul. Şi ce problema ai cu vârsta mea? Ţi se pare că dacă am 17 ani nu pot forma propoziţii coerente?
În mintea ta, dacă îmi pot argumenta răspunsurile, mă cred deşteaptă, nu?

Normal că nu îţi voi mai răspunde, dacă iei totul prea direct şi nu eşti în stare să înţelegi un text de 3 rânduri.

| Rhoselynn a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi se pare doar ca inca nu te-ai maturizat destul incat sa iti dai seama ca altora poate chiar nu le pasa ca tu inca mai comentezi. Faci din tantar armasar si tot tu te dai invingator. Crezi ca daca stii sa formezi propozitii coerente inseamna ca esti demn sa imi tot comentezi mie fiecare propozitie pe care o afirm? Don't think so. Nu am ajuns aici pentru cearta. Am venit sa ajut si/sau sa fiu ajutata, in niciun caz sa ma cert cu cei ca tine. Eu am terminat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rhoselynn):

Iniţial am glumit cu tine, dar nu tu m-ai luat în serios. Ţi-am explicat la ce m-am referit, dar tu te-ai umflat în pene că de fapt voiai să mă faci să recunosc că răspunsul meu este fără sens. Ceea ce ar fi fost stupid. Normal că era fără sens, dacă era în glumă.
Oricât încerci, nu ai cum să demonstrezi imaturitatea mea printr-o conversaţie de câteva rânduri. Te legi de vârsta mea, pentru că nu ai de ce altceva. Asta faceţi toţi când nu puteţi argumenta.
Şi da, îţi pot comenta fiecare propoziţie, atâta timp cât există caseta "răspunde".

| Rhoselynn a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma leg de varsta ta fiidnca toti astia mici va credeti mai inteligenti. Termina un liceu intai si vb de pe bancile facultatii. Si mai lasa comentariile astea ca am zis ca eu am terminat. Daca vroiai sa demonstrezi ca esti ok din toate punctele de vedere nu se ajungea aici. So...o sa iti demonstrez eu ca pot sa nu ma cobor la mintea ta si voi incheia subiectul. BLA BLA BLA

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rhoselynn):

Nu se ajungea aici dacă aveai simţul umorului. Nu ţi-am răspuns căutând ceartă. Tu eşti cea care m-a determinat să mă port aşa. Nu voiam să demonstrez nimic, tu presupui că voiam. Nu mă interesează că ai terminat tu nu ştiu ce facultate. Şi ca să mă dau desteaptă, aşa cum susţii că fac, faci o gramadă de greşeli de ortografie.
Nici părerea ce o ai despre mine nu mă răceşte în vreun fel. Mă amuză totuşi cât de penibilă eşti când încerci să îmi demonstrezi imaturitatea.
Şi m-am plcitisit să vorbesc cu tine. Mă duc să mă joc cu păpuşile Barbie.

| Rhoselynn a răspuns (pentru anonim_4396):

Te comporti ca un copilas de gradinita tot incercand sa imi intorci raspunspurile. Cai de capul nostru cu cine am ajuns sa vb. Toata lumea e inteligenta pe internet si foarte tupeista. Si nu am greseli de ortografie. Eu nu am fost invatata sa scriu gresittongue Screw the fuckers.

| utzutzu a răspuns:

Contra PRO daca ai lama doar si incerci sa.hee hee