| mODIN a întrebat:

Black Metal sau Muzica Religioasa? Sa va aud

Răspuns Câştigător
| Sociopat a răspuns:

Prefer sa decapitez bebelusi in liniste.

12 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Muzica religioasa de partea intunecata.You dont know the power of the dark side! Come with me, obey your emperor, and we'll rule the galaxy! You will be known as Darth Mortegus.You will need to kill all the christians on earth.And later, we'll destroy some planets with the Death Star, and then conquer another planets.We will be known as the Dark Masters! Long live to Empire!
https://www.youtube.com/watch?v=-zjpNmMvPFY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult rock. nu sunt atee. Daca nu as crede si a trai asa ca o flota pe mijlocul oceanului de nebuna ar fi aiureahappy mno sorry dude.

| Neberius13 a răspuns:

Nu ai cum compara Black Metal-ul cu "muzica religioasa", deoarece muzica religioasa nu e un gen.

| xFaBu a răspuns:

Nu stiu cum sa iti spun mai pe scurt dar esti pe langa total.
Black metal e muzica religioasa pentru ca ei canta in mare parte despre o RELIGIE, fie ea crestina, satanista etc
Uite exemplu de black metal crestin: https://www.youtube.com/watch?v=BVQjPDdp9-U
Si un exemplu de black metal obisnuit https://www.youtube.com/watch?v=3suykBg87lw

| mODIN explică (pentru xFaBu):

In primul rand un gen de muzica poate fi considerat religios doar daca intregul gen este bazat pe o anumita religie, iar in black metal nu e cazul.
Si oricum nu ai dreptate.Sub un sfert din trupe abordeaza tema crestinismului sau a satanismului.Cea mai raspandita tema religioasa in versurile black metalului ar fi cea a religiei norse.

| xFaBu a răspuns (pentru mODIN):

E gen religios black metalul, termina cu aburelile, fie ea "religie norse" "crestina" "satanica" se numeste RELIGIE

| mODIN explică (pentru xFaBu):

Si cum ramane cu trupele care nu canta despre nici o religie?
Arckanum, Agalloch, Summoning, Absu, Immortal, Darkspace

| xFaBu a răspuns (pentru mODIN):

Arckanum are lyrics satanice, absu vorbesc in mare despre ocultism, immortal este intr-adevar exceptie iar restul nu sunt black metal

| mODIN explică (pentru xFaBu):

Cum naiba nu e Summoning, Darkspace si Agalloch black metal?
Eu am impresia ca tu habar nu ai ce inseamna black.

| xFaBu a răspuns (pentru mODIN):

Summoning e o combinatie de epic metal cu atmospheric black
darkspace e atmospheric black cu ambient si agalloch laughing nici pana-i pixul nu e black laughing sau macar ramura a blackului

| Silviu_Razvan_1998 a răspuns:

Mai bine toate celelalte. laughing