| Croampa a întrebat:

De ce muzica Black metal este considerata unul din cele mai sataniste lucruri?

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Oare de ce, oare pentru mesajul pe care il transmite, noo, pentru ca-s uni rai si n-au de lucru sau le plac mai mult hip hop. laughing

| doctorandus a răspuns:

Pentru ca poti asculta White Metal, care este muzica crestina.

| LePotato a răspuns:

O sa te pape Satan, ai grija...

| Croampa explică (pentru LePotato):

Nu asculti tu black metal cat ascult eu! straight face

| TicTac47 a răspuns (pentru Croampa):

Nu stiu despre acea muzica si nici nu ma intereseaza. Dar stiu ca muzica rock (unele nu toate) au in versuri niste cuvinte care daca le pui de la coada la cap iese ca o incantatie, si nu numai in muzica rock ci si cele usoare, house, hip-hop...
Cat despre cele galagioase probabil iti dau stare aceea de energie care te face sa fi bucuros si altele (cu totul fals acea bucurie). Dar daca le asculti incontinu te face sa fi rece la suflet si sa te indepartezi de ce este bun.

| LePotato a răspuns (pentru Croampa):

B
i
n
e

| suffarstar a răspuns:

Ca asa a zis Iisus, slvait sa-i fie numele.

| AliGab a răspuns:

Muzica satanista este doar aceea care transmite prin versuri si stari acest lucru. Muzica heavy/black metal este doar o muzica ce deranjeaza la urechi (nu pe toti bineinteles) atata timp cat nu are versuri sau trimiteri catre satana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Findca asa a fost si este black metalul: satanist, de la Venom si pana la Dark Funeral sau Marduk.
Black Metal este sindromul Stockholm pe portativ: cand victima se indragosteste de agresor - "tatal minciunii" si care "de la inceput a fost ucigator de oameni" (Ioan 8:44).
In aceste vremuri de cernere, fiii satanei sunt pe faţă de partea celui care ii va chinui in iad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O adiere de viata,spre viata,poate fi,o fapta,o muzica,un gand, orice este ziditor frumos si sfant.O adiere de moarte, spre moarte este total opusul.dar cred ca asta se vede, se aude, se simte nu e cazul unei dispute fiindca diferenta este destul de accentuata.

| L1feDRAIN a răspuns:

Intreaba asta de un parinte si el:
Oare tace 5 secunde si iti explica intr-un ton "misterios" sau iti dtrage o palma.

| Dragosdoar a răspuns:

Majoritatea trupelor sunt prefacatorii. Este adevarat ca vor sa infatiseze satanismul in muzica lor dar un satanism adevarat nu prea e prezent in black metal

| Amegadaisuki a răspuns:

Pentru ca il slavesc pe Dumnezeu si sunt foarte buni iar mesajul este unul de pace iubire laughing))