| irina41099 a întrebat:

Buna am 2 intrebari.1 Stiti ce trupa e blaxy girls? 2 Ce credeti despre melodiile lor?

Răspuns Câştigător
| Katsworld a răspuns:

Blaxy Girls este un grup muzical de adolescente din România. Formația a luat naștere în octombrie 2007 și a semnat un contract cu casa de discuri Roton în luna decembrie a aceluiași an. Blaxy Girls se compune din Rucsandra Iliescu (chitară, voce), Amalia Tircă (chitară solo), Cristina Marinescu (chitară bas), Anamaria Nanu (claviaturi) și Gela Marinescu (baterie). Cele cinci au fost descoperite de producătorul muzical Costi Ioniță, cu care au mai lucrat nume importante ale lumii muzicale românești, cum ar fi Monica Anghel, Mihai Trăistariu, Nico sau Celia.

Primul single al grupului, „If You Feel My Love" a devenit foarte popular imediat de la lansare, atingând poziția cu numarul 2 în clasamentul cântecelor din România. Albumul de debut al formației va fi lansat la sfârșitul anului curent împreuna cu un nou single.
Muzica grupului Blaxy Girls este o îmbinare armonioasă de elemente rock și de alternativ, având și diferite influențe de sintetizator.Primul cântec al formației, If You Feel My Love, reprezintă rezultatul unei astfel de combinații. Albumul de debut va conține zece melodii rezultate din această îmbinare. După cum declară componentele grupului, muzica Blaxy Girls nu este influențată de nici un artist, dorindu-și să creeze un stil original. Membrele formației susțin faptul că apreciază formațiile Iris și Vița de Vie dar și pe artista canadiană Avril Lavigne.
Acestea sunt melodiile trupei :
A
Blaxy Girls - Amandoi

B
Blaxy Girls - Blaxy girls - i have my life [v]
Blaxy Girls - Blaxy girls - sar
Blaxy Girls - Blaxy girls-revolution

C
Blaxy Girls - Cer plin de vise (feat Rucsy)

D
Blaxy Girls - Da
Blaxy Girls - Da (aaa)
Blaxy Girls - Da.
Blaxy Girls - Daa
Blaxy Girls - Daaa (originala de pe blogul lor)
Blaxy Girls - Daaaa(corect)
Blaxy Girls - Daaaaa!
Blaxy Girls - Dear mama
Blaxy Girls - Dear mama ( romana)
Blaxy Girls - Dear mama (Eurovision 2009)
Blaxy Girls - Dear mama (originala de pe blogul lor oficial)
Blaxy Girls - Dear mama (romana)
Blaxy Girls - Dear mama...

E
Blaxy Girls - E vina mea
Blaxy Girls - E vina mea (corect)
Blaxy Girls - E vina mea (nu suporti)
Blaxy Girls - E vina mea...

F
Blaxy Girls - Fac ce vreau
Blaxy Girls - Fac ce vreau(varianta corecta)

G
Blaxy Girls - Girls

H
Blaxy Girls - Hei hei! (original)
Blaxy Girls - Hei, hei
Blaxy Girls - Hey hey
Blaxy Girls - Hey, hey
Blaxy Girls - Hey, hey!

I
Blaxy Girls - I have my life
Blaxy Girls - I have my life!
Blaxy Girls - I have my life (corect)
Blaxy Girls - I have my life corect
Blaxy Girls - I have my life!
Blaxy Girls - I have my life(romana)
Blaxy Girls - I have my live (romana)
Blaxy Girls - If you feel my love
Blaxy Girls - If you feel my love ( corect )
Blaxy Girls - If you feel my love (originala de pe blogul lor oficial)
Blaxy Girls - If you feel my love (varianta romana)
Blaxy Girls - If you feel my love...
Blaxy Girls - If you feel my love(romana)
Blaxy Girls - If you feel my love.
Blaxy Girls - If you wanna lie to me
Blaxy Girls - It's so fine

M
Blaxy Girls - M-am pierdut cautand ochii tai

N
Blaxy Girls - Nu suporti
Blaxy Girls - Nu suporti (originala de pe situl lor oficial)

O
Blaxy Girls - Oare trebuie sa pierzi
Blaxy Girls - Oare trebuie sa pierzi (ce
l mai corect)
Blaxy Girls - Oare trebuie sa pierzi?
Blaxy Girls - Oh dear mama

P
Blaxy Girls - Poate nu crezi in tine

R
Blaxy Girls - Respir incet

Blaxy Girls - Revolution

orect!:x]
S
Blaxy Girls - Sar!
Blaxy Girls - Save the world

Blaxy Girls - Si totusi

T
Blaxy Girls - Tu
(mhm.se repeta mel. dar oricum =)) )
Pentru mai multe info despre Blaxy girls incearca:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Blaxy_Girls
Blogul official:
http://blaxygirls.com/.
Mie personal, imi place blaxy girls, sunt unele melodii foarte tari, iar melodiile lor spun numai adevar. Cea care ma reprezinta cel mai bine pe mine este "Sar"!
Eh... sper ca te-am ajutat!:D

2 răspunsuri:
| Miky a răspuns:

Eu cred ca ele canta un gen pop-rock sau asa ceva si melodiile lor sunt destul de bune

| FreaxxKid a răspuns:

Blaxy girls e un grup muzical pop -rock, nu sunt o trupa prea geniala ma rog, in mare parte ritmul melodiilor e destul de siinteresant (nu te plictisesti cand o asculti) dar nu stiu mie una nu imi plac versurile, nu sunt stilul meu, oricum, fata de altele ele sunt o trupa destul de buna