| Katiee^^ a întrebat:

Am auzit acum cativa ani o melodie, iar ce mai stiu despre ea este faptul de la refren spunea mult : ooooooo laughing))
Mi se pare ca este putin rock big grin Este destul de veche
Daca stiti vreo melodie va rog sa imi spuneti happy

10 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Proasta e mama ta ca te creste!

| Atotstiutorul a răspuns:

Eu am gasit cu totul altceva http://dexonline.ro/search.php?cuv=mata Cuvantul "mama ta" nu este unul singur, ci doua, prin cratima ce le leaga, si cu functii sintactice diferite. Acest cuvant este forma populara contrasa, redusa care provine de la substantivul "mama" la care se adauga adjectivul pronominal. Din punct de vedere sintactic, in contextul frazeologic dat, forma „ma" este subiect, iar „ta", atribut adjectival posesiv. daca ai tu o alta varianta te rog sa imi raspunzi, dar mai mult ca sigur ca nu o sa faci pentru ca bineinteles ca nu iti mai bati capul cu asa ceva, pentru ca amandoi stim ca TU ai gresit, incercand sa ma corectezi pe mine. eu iti sugerez sa nu mai scrii nimic ca sa nu pici de fraiera! asa ca nu mai imi raspunde ca sa nu o faci inca o data pe mama ta, adica pe mama ta de ras! daca totusi te hotarasti sa imi raspunzi macar fi la subiect si nu pe langa.

| Atotstiutorul a răspuns:

A oky ti-ai recunoscut greseala, asta e tot ce conteaza, e bine ai mai crescut in ochii mei, am cautat pe net pentru ca trebuia o dovada, nu am dat link de pe "acasa", e un site care nu prezinta incredere dar l-am dat pe acela de pe dex.ro, nu incerc sa par destept eu sunt foarte inteligent, eram foarte sigur ca se scrie cu cratima, dar trebuia sa iti arat si tie ca pe viitor sa nu mai faci o asemenea greseala, sper ca lectia pe care ti-am dat-o sa iti foloseasca in viata, te iert pentru faptul ca ai vrut sa ma corectezi, si ma bucur ca ti-ai recunoscut greseala. papapappapappapap

| VladyCristian a răspuns:

Buna! :P E cam greu de ghicit piesa pentru ca sunt multe cu ''oooo". Nu e cumva piesa asta? :-?

The Red Hot Chili Peppers - Snow (Hey Oh)

http://www.youtube.com/watch?v=yuFI5KSPAt4&feature=fvst

:)

| Katiee^^ explică:

@Atotstiutorul: Cu atata singuranta iti spun si eu ca esti prost happy

| Katiee^^ explică:

Desteptule, "mata" nu se scrie cu cratima.

| Katiee^^ explică:

Http://stiri.acasa.ro/......gur-cuvant
Ok, greseala mea. Tot textul acela pe care l-ai scris tu, incercand sa pari destept, este copiat dupa acel site. Nu cred ca pic de fraiera ci tu. Daca erai atat de sigur nu ai mai fi cautat pe net si nu ai fi copiat un text.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo viata meaaaaa