| ramonagh a întrebat:

am inceput acum cateva luni sa studiez vioara si ma interseaza un instrument bunicel din punct de vedere al sunetului deci o voiara veche sau facuta de un mester.Eu sunt din Brasov...Stie cineva unde as putea gasi o astfel de vioara? Multumesc din suflet.

7 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Http://www.instrumag.ro la preturi accesibile vezi ca ai si vioara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu câteva viori de vânzare, așa ca ai avea de unde să alegi. Dar asta ar însemna să faci un drum pâna la Slatina-Olt. Dacă mai sunteți iinteresat(ă) de cumpararea unei viori profesionale, va rog sa ma contactați pe e.mail wilpartymelody@yahoo.com. Mulțumesc. Cu tot respectul, violonist-șef orchestră Wilson Georgescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu studiez vioare de 3 ani iti trebuie mult efort

asa cum m-am dedicat eu viori

| PaisonPink a răspuns:

100 EURO majlat zoltan
CONTACTEAZA. ROMANIA - Toate judetele. Stare buna de cantat toc nou nout corzi amdeus dingermania si arcus de par de cal arcus austriac! Majlat zoltan
CONTACTEAZA
vand o vioara intreag tel. 0753408390, brasov str.socului nr. 3 bl/18 sc. b ap. 2

Valabilitate : luni, 01 Apr 2013

| irinus a răspuns:

O vioara e cu atat mai buna cu cat e mai cantata.Eu fac vioara de 8 ani.

| irinus a răspuns:

Da o vioara veche suna cu mult mai bine decat o vioara noua dar iarasi depinde de cat de mult a stat in cutie.eu am o vioara veche dar nu prea a fost folosita asa ca suna destul de prost.

| ramonagh explică:

Da irinus, o vioara e cu atat mai buna cu cat e mai cantata dar in general aceasta e o afirmatie valabila pentru vioarele noi. ...Depinte mult de calitatea si vechimea lemnului. din cate am inteles o vioara veche va avea intodeauna un sunet mai frumos sau daca imi permiti mai "rotund"sau mai "total" decat o vioara noua(pe cat de cantata ea ar fi). Adevarat?