| DiannaDia a întrebat:

Am o problema cam mare dar sper sa ma ajutati! happy
Am 14 ani.Sunt fata.Nu-mi place deloc vocea mea (atunci cand cant) si in plus mai sunt si RRRRRRRRRRita. Daca as merge la lectii de canto as putea sa cant (mai frumos)? Iubesc foarte mult muzica, insa intre mine si ea sta o bariera; vocea.As fi recunoscatoare pentru raspunsurile voastre! Multumesc!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai măi, ești rrrrrrrită?
Mie îmi placi chiar foarte mult!
Consultă un logoped și apoi un profesor de muzică.
Să ai succes, simpatico.
Pa, pa.

| CautNume a răspuns:

Mai bine renunti sa canti.

| ILoveTacos a răspuns:

Poti sa inveti sa-ti modelezi vocea, dar depinde de cum e ea la inceput.Nu poti face din magar armasar, doar un magar foarte frumos.E bine sa mergi macar o data si sa intrebi un profesor de canto. Lectiile te ajuta si sa inveti sa respiri cum trebuie, si sa pronunti cuvintele ara sa te grabesti, clar.Succes!

P.S.:nici eu nu cant bine deloc Dar iubesc muzica.As vrea din tot sufletul sa iau lectii de canto, dar pur si simplu nu am timp! Sper ca tu vei reusi sa faci ceea ce eu nu pot! happy

| Desenezz a răspuns:

Treci pe @ mine si vei reusi :X sa canti mai bine...