| lolo5 a întrebat:

As dori sa stiu si eu ce probe se sustin la admitere la scoala populara de arta, canto clasic. Multumesc anticipattt!

Răspuns Câştigător
| WHOisWHO a răspuns:

Vor verifica daca ai ureche muzicala. Profesorul va canta cateva note pe pian si va trebui sa le redai, poate ceva ritmuri. Ideea este sa vada daca are rost sa se apuce de tine. O persoana care nu are talent, inclinatie spre muzica, ureche muzicala ( te nasti cu ea ), nu va avea sanse, sau te vor lua doar pentru bani, ceea ce e foarte raspandit in aceasta tara.

Mult succes.

1 răspuns:
| lolo5 explică:

Si ce exercitii as putea face acasa, inainte de a ma duce la proba, ca presupun ca as putea face ceva exercitii, cel putin faza cu redatul notelor dupa pian mi se pare destul de dificila si ma gandeam ca as putea sa ma antrenez:d