| BeebeeFUtpu a întrebat:

As dori sa studiez chitara si stiu ca este de preferat, pentru inceput, sa incep pe una acustica. Imi puteti spune parerea voastra despre firmele de chitare? As vrea sa cumpar una care sa nu ma. dezamageasca (sa sune bine, sa nu se dezacordeze repede, etc). Merci!

Răspuns Câştigător
| hippiemuslim a răspuns:

Daca ai bani gasesti ce vrei. Daca nu... mai greu. Eu spre exemplu am dat 350 pe o chitara stagg western, sta bine acordată și se aude de stul de bine. Totuși, daca ai bani mai bine iti iei una electrica de 1000 lei si un amplificator de 20-40 W si zdranganesti la ea precum la una acustica. Nu conteaza firma, cat pretul si calitatea produsului. Uite un site de referinta:http://gyzzard.wordpress.com/2007/08/13/ghid-de-cumparare-a-unei-chitari/

3 răspunsuri:
| tzugui_3815 a răspuns:

O hora sau un stagg sunt decente.si intai invata pe acustica ca sa iti inveti degetele si dup-aia iti iei si o electrica(toata lumea e ca da imi iau amp si cant toata ziua) dar nu e chiar asa.acasa cant pe electrica la rece ca nu suna tare ca acustica si pot canta oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o aria ak-15 si sunt multumit de ea big grin...
PS: Are si design frumos... adica mie imi place