| alexu101 a întrebat:

Sunt incepator la chitara si as vrea sa imi cumpar o chitara proprie,sa nu o folosesc pe cea de la club. Imi puteti spune de care chitara sa imi cumpar? Eu studiez la chitara acustica/folk si as vrea sa imi spuneti sade care chitara sa imi cumpar(ce marime sa aiba in cm, un site de pe care sa fac comanda). Multumesc

Răspuns Câştigător
| Darksidebb a răspuns:

Heyy si eu sunt incepatoare si fac chitara de vreo 5-6 luni si ma descurc bine..eu am o chitara din aceea Hora de la Reghin. e o chitara buna si costa putin. undeva la 200 lei.
eu acum as vrea sa pun o comanda comanda pentru chitara Fender CD 60 deoarece are o sonoritate foarte buna si e o chitara excelenta din cate am auzit + ca am si un prieten care detine aceasta chitara si e foarte multumit de ea :). link : http://www.guitarshop.ro/......a_p51.html sper ca te-am ajutat.
funda?

2 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Salut, ar fi bine daca ai avea posibilitatea sa mergi intr-un magazin ca sa testezi diverse tipuri de ghitare. Conteaza sa iti iei ceva care sa ti se potriveasca. Te poti uita putin si aici:
www.muzicastore.ro
Spor.

| alexu101 explică (pentru catablondu):

Dar ce marime mi s-ar potrivi? Am un metru 74.