| Bya_1231 a întrebat:

As dori si eu versuri(statusuri)din diferite melodii.In franceza, engleza, spaniola, romana. Cele mai multe si mai frumoase primesc fundita.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| QuadruplePersonality a răspuns:

Ăstea toate sunt de la Viţa de Vie.
De-ai putea sa ma iei, sa ma duci unde vrei, sa ma lasi sa te-astept...

Canta cu mine si asculta-ma. Plangi pentru mine si salveaza-ma...

Fara ziduri intre noi, Fara lacrimi arse, fara ploi, Si fara tine.

Aduna-ti otrava si incearca s-o bei. Mai mult decat vina, Nu poti sa-mi iei!

Si cand ma minte, nu se simte...cand ma loveste vrea de fapt sa ma alinte.

Am nevoie de-o substanta acida Instare sa ucida Tot ce-mi trece prin minte.

Vise uitate de mult, bucati de viata. Acolo e sufletul meu. In rest, ceata.

Ochii – mana – parul – tau - azi. Talpa – gura - totul - fals.

Visatoare, incepatoare, fara haine, numai taine.

Urla in mine. Toata frica imi ia foc dar e bine. Uita de tine. Toata lumea e la fel asa ca tine.

Imi auzi din departare cantecul tacut. Nu stiu daca doare sau e mult mai mult decat atat.

Ratacesc aiurea printre zeci de amintiri. Fiecare soapta e inceputul unei vechi iubiri.

Trecator, visator. Ma lasi sa ma nasc si sa mor. Relativ, negativ. Uitat fara niciun motiv.

Zboara, mai repede ca noi. Zboara si cazi inapoi.

El negro - ploaia
Nu mai bea, nu mai fuma, nu injura, nu riposta
Nu mai da din cap atunci cand se aude muzica
Morala e aceeasi, o stii...
Fa-o pana la capat, maine nu sti ce va fi.

Rihanna - Rehab
It’s gonna take a miracle to bring me back,
And you’re the one to blame

Lady Sovereign - Love me or hate me
Love me or hate me, It's stiil an obsession
Love me or hate me, that is the question
If you love me then, thank you! If you hate me then, *** you.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat