| ILoveYouSoMuch a întrebat:

As vrea si eu sa imi dati exemplu de niste raparite (va rog!)... Cum ar fi Eminem (dar el este baiat, si nu stiu sigur daca este raper).

7 răspunsuri:
| nickmadd a răspuns:

Lil kim, missy elliot, nicki minaj cele mai cunoscute

| Chris a răspuns:

Cred ca cea mai celebra e Nicki Minaj. Uite cateva piese faimoase:
Nicki Minaj - Super Bass
http://www.youtube.com/watch?v=4JipHEz53sU&ob=av3e
Nicki Minaj feat. Drake - Moment 4 life
http://www.youtube.com/watch?v=D7GW8TYCEG4&ob=av3e
Nicki Minaj feat. Rihanna - Fly
http://www.youtube.com/watch?v=3n71KUiWn1I&ob=av3e

| Leocerba a răspuns:

Un singur nume mi-a atras atentia, MC Lyte, desi mi se pare usor rudimentara, macar are atitudine cinstita in fata fenomenului.
Restul fatucelor pe care le-am ascultat...isi misca si ele fundul (apropo de Nicki Minaj, aia) in rime, cu 5 lanturi de gat si-o zeflemea in coltul gurii.

| Leocerba a răspuns:

Distinsele doamne (unele chiar foarte talentate) s-au apucat de genul asta, incercand marea cu degetu dar nu le văz arzand de dorul hiphop-ului.
Topul celor 40 de la VladTV l-am parcurs cu multe rezerve, ca azi m-am intalnit cu un vecin care mi-a zis ca el nu are incredere in TV, in niciun TV, ca el nu-i "botanist". Cum adica "botanist" nene? l-am intrebat. Botanist e ala care pune botu` la orice. Asa ca m-am uitat cam pe diagonala la topul VladTV, sa nu par botanista laughing

| Leocerba a răspuns:

Pai, m-am cam enervat cu topul ala, acolo unele "fac hip hop spre pop, scot un hit si POC".
Înțăleji?

| DOGinthecartie a răspuns:

Eminem este repar
- Infinite

- Slim Shady EP

- Slim Shady LP

- Marshall Mathers LP

- D12 - Devils Night

- 8 Mile

- Straight From The Lab EP

- D12 World

- Encore

- Curtain Call (Greatest Hits)

- Eminem Presents The Re-Up

- Relapse
- Relapse : Refill
- Recovery

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la noi mai sunt Gani și Liry, mai de băgat în seamă.
Gani e chiar savuroasă, chiar și la rap e de savurat pe asta:
http://www.youtube.com/watch?v=FfG6g65wGAY