| Amelia_2902 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cam cat costa meditatiile la chitara si daca sunt obligatorii daca vrei sa inveti sa canti la chitara, adica poti invata la fel de bine si singur de pe net sau iti trebuie neaparat profesor?

Răspuns Câştigător
| Maryse a răspuns:

Una este sa iti arate profesorul, ce nu intelegi iti arata, adica eu asa cred. Fac chitara de 3 ani, am experienta, nu pot invata de pe net, am incercat ceva dar nu pot, cand nu intelegi un pasaj nu are cine sa imi arate pe net, nu intreb netu laughing cu un profesor, e altfel, iti arata, dar asta depinde si de profesor, daca e bun sau nu, al meu e bun si de aceea stiu sa cant bine(nu foarte), am fost si la colinda anul trecut cu chitara. Dar daca mai canti la un instrument( eu mai cant la pian) iti va fi usor cu notele. Am ureche muzicala foarte buna si daca stiu unde se situeaza notele pe chitara pot sa cant fara note, si desigur pot invata de pe net. Daca ai si tu aceleasi calitati nu e nevoie de profesor, sa imi spui pana la urma ce faci:profesor sau net. Te pup

6 răspunsuri:
| kyttu a răspuns:

Pretul depinde de profesor...eu fac clarinet cu profesor si e mai usor ca de pe net pentru ca profesorul se uita sa vada daca prinzi corect sau daca sunetul se aude bine. mie mi se pare ca e mai simplu cu profesor! nu stiu ce alegi u draga! funda?

| YUSTY a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat un profesor, dar ar fi mai bine sa inveti cu el deoarece el iti explica multe lucruri pe care cei de pe net nu ti le explica. Parerea mea este sa faci meditatii, iar ele costa in functie de profesor.

Fundita?

| anonym_5376 a răspuns:

Pai nu trebuioe neaparat
daca vrei sa faci exista scoli speciale de muzica care predau cursuri pe gratis
e super kool acolo invetzy toth felul de melodie etcetc fundita?

| Floreenofficial a răspuns:

Pai cum sa inveti de pe net? straight face sad
Iti trebuie prof.Si ii gasesti la liceul de arta sau la clubul/palatul copiilor.Bafta! :*

| MyWorld a răspuns:

Nu este obligatoriu sa inveti sa canti la chitara cu un profesor. Eu am invatat singur si am inceput cu inceputul. Adica :
1. Mai intai iti trebuie o chitara
2. Apoi niste instrumente care nu stiu cum se cheama:s
3. Daca ai cumparat chitara bineinteles ca trebuie sa o ingrijesti asa ca iti trebuie ceva produse de curatat.
4. Si cum esti la inceput ti-ar trebui un acordator sau cum s-o numi
5. Si daca faci singur/singura iti trebuie si cateva carti de pe care sa poti invata singur/a.
6. Si cel mai greu : multa, multa, RABDARE
P. S. :Eu asa am invatat

| Amelia_2902 explică:

Ok deci din cate am inteles cel mai bine este cu profesor dar din pacate n-am idee cum sa dau de el asa ca daca stiti pe cineva as fi foarte recunoscatoare :*

P. S sunt din craiova