| Anonim1045 a întrebat:

Cam cat costa o chitara si cum poti sa inveti sa canti la ea?

Răspuns Câştigător
| VoiceWithin a răspuns:

Pai o chitara normala nu profesionista 3-4 sau 5 milioane iar cea profesionista de la 50 de milioane in sus big grin pai de timp depinde cat de multe prinzi cand inveti happy

8 răspunsuri:
| AnaisC a răspuns:

230 de lei, eu am invatat singura de pe net.

| just|breathe a răspuns:

Ca incepator gasesti si la 250 lei la Muzica, o chitara foarte buna. Iar de invatat poti invata si singur cu ajutorul lectiilor de pe net.Bine inteles, poti sa te duci si la un profesor, daca vrei sa intelegi mai bine, si daca ai bani. Dar daca muncesti cu sarg reusesti sa inveti repede.

| madalina_5722 a răspuns:

Vreo 20 si ceva de milioane costa(una destul de buna). Poti sa iei lectii de cantat la chitara

| alecsandor a răspuns:

Buna Anna, sper sa gasesti aici raspunsul la intrebarea ta:
http://www.lectii-de-chitara.ro/2010/01/cat-costa-o-chitara/

In principiu, daca esti incepatoare, o chitara acustica de 200-250 ron va fi OK pentru primul an, iar cu o electrica de 500-600 ron te descurci de asemenea.

Daca esti din Bucuresti si iti pot fi de ajutor ca profesor de chitara, ma poti contacta aici:

http://www.lectii-de-chitara.ro/lectii-de-chitara-guitar-lessons/

Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce chitara doresti:una profesioanala care costa in jur de 50 de milioane sau una normala(neprofesionala)vreo 5 milioanebig grin...cat despre invatat, internetul e bun, dar poti apela si la un profesorbig grin.Eu cred ca te vei descurca, totul depinde de tinewinkinghappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa invat la chitara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea sa imi iau o chitara adr nu stiu de unde si cat asa ca cine stie sa-mi scrie pe id meu de mes:trifu_edy37

| Andra_9680 a răspuns:

DEci de cateva zile sunt f entuziasmata...imi doresc sa invat sa cant...si ma uit pe`aici de preturi`!love struck
Foate buna intrebarea`! Succeess`!kiss