| cinevaiubestepealtcineva a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica house? big grin. Sincer mie nu imi place nici o melodie nu stiu de ce laughing.straight face

4 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Buna! House-ul este foarte tare, este genul de muzica care imi placelove struck

| stillhartu a răspuns:

Mai acu sincer vorbind, ala e gen de muzica?!? Cand ascult (sau cand alii asculta si eu involuntar) o piesa ma zgarie pe creier. Imi da o stare de neliniste. In al doilea rand, niciodata, dar nicioadata (!) nu-mi dau seama cand se termina o piesa si cand incepe alta. Bai, toate sunt la fel. De versurile aproape inexistente... ce sa mai zic! Cei care asculta...bravo lor!
Si ca sa nu fiu chiar atat de contra, spun ca cei de la Dj Project au niste piese bunicele in care acel ritm enervant este compensat de niste versuri... bune.

| Rue a răspuns:

House-ul mi se pare noul gen modern de muzica care inlocuieste manelele laughing... adica sunt noile manele contemporane.
Ritmul este o porcarie, sunt doar cateva note care se repeta in prostie, la fel si versurile... Dar na, gusturile nu se discuta. Plus ca muzica house mi se pare muzica pentru inculti, pentru oameni care nu au nimic in creier sau pentru cei al caror creier merge in reluare laughing. E ca si cum ti-ar da cineva cate un pumn in cap la intervale regulate de timp.-.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu prefer mai bine un minimal decat un house