| SheCanFlyy a întrebat:

ce parere aveti despre nou videoclip a lu gaga, Judas? Va place melodia?

Răspuns Câştigător
| tzze a răspuns:

Melodia cu siguranta contine mesaje subliminale :D asa cum contine si melodia "Alejandro" (uita-te aici la decodificarea mesajelor http://aripileluirafael.blogspot.com/......edere.html ). fi convinsa ca melodia Judas e mult mai profunda din punct de vedere al simbolurilor. Dar trebuie sa recunosc ca are ceva care prinde foarte bine (suna foarte bine melodia, nimic de zis), are acel ceva care ma face sa o ascult continuu, in ciuda mesajului ei :D

1 răspuns:
| Spuffilica a răspuns:

"Judas" este una dintre melodiile celebreiLady GaGa, ultimul single extras după albumul "Born this way". Lady GaGa, are rolul Mariei Magdalena în clip, care impartăşeşte sentimente puternica, atât lui Iuda, cat si lui Iisus. Videoclipul, este doar o idee, una foarte bună şi nu este anti-religie. E zsuper tare!:X funda smug?