| DianaAndreeaDeea a întrebat:

Buna,ce se mai stie de Pussycat Dolls.

Răspuns Câştigător
| Sἶrenἶa a răspuns:

Ea vrea sa stie ce se mai aude despre formatie, nu despre formatie. Nu au mai scos melodii demult si de aia.

2 răspunsuri:
| SWAGGER a răspuns:

Daca vrei cele mai noi poze cu Pussycat Dolls intra pe: http://weheartit.com/
si scrie sus la lupa numele artistului sau trupei..sunt cele mai recente poze(si se vad si clar) funda :D?

| KagomeSan a răspuns:

Deci vrei sa stii mia multe despre pussycat dolls? uite aici:
Pussycat Dolls este un grup american de fete, ce și-a început cariera drept trupă de dans burlesque.[4] Inițiat de coregrafa Robin Antin în anul 1993, formația a realizat o serie de reprezentații artistice timp de șase ani în Los Angeles, California, până în anul 2001.[4] Antin a refăcut ansamblul în anul 2003, semnând un contract de promovare cu casa de discuri Interscope Records, în vederea comercializării unor produse discografice sub titulatura de Pussycat Dolls.[5] Cele care au ajutat numele să devină cunoscut la nivel mondial au fost solista Nicole Scherzinger, alături de Melody Thornton, Ashley Roberts, Jessica Sutta, Kimberly Wyatt și Carmit Bachar.

Primul extras pe single al grupului nou format, „Don't Cha", a devenit un succes la nivel mondial, ajungând unul dintre cele mai cunoscute cântece ale anului 2005.[6] El a fost urmat de alte trei șlagăre — „Stickwitu", „Beep" și „Buttons" — toate obținând clasări și vânzări ridicate.[7] Acestea, împreună cu piese precum „I Don't Need a Man" sau „Wait a Minute", au ajutat materialul de proveniență, PCD, să se comercializeze în peste șapte milioane de unități la nivel global.[8] Formația și-a întrerupt activitatea timp de aproximativ un an, timp în care fiecare componentă a grupului a dezvoltat o serie de proiecte independente.

În mai 2008 a fost lansată înregistrarea „When I Grow Up", cea care anunța lansarea unui nou album de studio.[9] Totuși, în aceeași perioadă s-a anunțat faptul că interpreta Carmit Bachar a părăsit ansamblul, optând pentru o carieră independentă.[10] Cântecul a devenit un șlagăr la nivel mondial și a câștigat un premiu Video Music Awards.[11] Discul de proveniență, Doll Domination, a început a fi comercializat la scurt timp și a fost promovat cu ajutorul altor compoziții, cea mai de succes fiind balada „I Hate This Part".[7][12][13] Datorită vânzărilor scăzute, materialul a fost relansat în diverse regiuni, în urma performanțelor obținute de preluarea „Jai Ho! (You are My Destiny)".[14] În urma unor controverse create în timpul erei Doll Domination,[15][16] o parte dintre componentele formației au blamat tratamentul preferențial primit de Scherzinger,[17] lucru ce a culminat cu plecarea Jessicăi Sutta din grup în ianuarie 2010.[1]