| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cine a vazut videoclipul Judas - Lady Gaga, ar putea sa imi explice depsre ce este vorba?

Răspuns Câştigător
| MaryLoveAnime a răspuns:

Am urmarit un interviu cu ea pe Mtv si i s-a pus intrebarea asta :Care a fost sursa de inspiratie pentru. melodia Judas (si videoclip).La care ea a raspuns cam asa (nu spun chiar cu cuvintele ei ):
"In acea perioada am fost inselata de catre iubitul meu,si atunci m-am gandit ca e un tradator,ca Iuda si de aici mi-a venit inspiratia.Dar apoi m-am gandit mai bine si Iuda nu l-a tradat pe Iisus,pentru. ca dupa cele intamplate i-a parut rau."
Dar in videoclip suna cam asa :ea este indragostita de Iuda, care este vinovat de tradarea lui "Iisus, cel din videoclip". Lady Gaga are de ales intre Iuda si "Iisus".Ea il alege in cele din urma de Iuda si astfel alegerea ei devine o insulta la adresa "Iisus", atunci este condamnata la moarte. Nu prea imi place sa ii spun "Iisus" celui din videoclip.

2 răspunsuri:
| anca_2642 a răspuns:

Este vorba despre Iisus si despre patimile lui, numai ca Gaga a reusit sa faca un videoclip in care il profaneaza pe Iisus. E dragut dar un pic mult prea controversat si provocator ( nu in senul de obscen sau. ). Oricum ea a declarat ca o artista ca ea trebuie sa provoace.

| julia221 a răspuns:

O alta nebunie de'alu Lady Gaga.Doar ca de data asta mult mai pe fata. Judas e echivalentul lui 'Iuda' in romana.Tot videoclipul este despre pasiunea ei pentru el, asa cum se remarca si din refren si versurile 'Oh-oh-oh-ohoo
I'm in love with Juda-as, Juda-as' si 'Jesus is my virtue,
Judas is the demon I cling to' (Iisus e virtutea mea, Iuda este demonul pe care il urmez' )