| Caricaturistafaralimite a întrebat:

Buna cine are negative cu Laura Stoica Actor grăbit și nu-i nimic sau unde as putea găsi?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Dacă nu ai găsit până acum, sunt slabe șanse să găsești. Eventual doar dacă reușești să o contactezi pe Laura sau pe cei ce au lansat melodia...

Metoda care rămâne e cea recomandată și de Gizăz: să separi tu vocea de muzică.
Uite aici un tutorial explicat pas cu pas: https://www.youtube.com/watch?v=KFxeDoSAld0
Pe scurt, descarci Audacity și faci ce face și cel din videoclip. Nu întotdeauna merge (contează înregistrarea, pe câte canale e), dar merită încercat. Eu, în loc de Audacity, folosesc soft de la Sony (Sound Forge) pentru că e mai bun.

Succes!

| Gizăz a răspuns (pentru SonicAndrei):

Nu ştiu dacă poate să o contacteze. Laura Stoica e moartă de vreo nouă ani dacă nu mă-nşel. laughing

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

N-o să găseşti aşa ceva. Singura ta speranţă e să iei melodia şi să speri că nu e mixată, ci are vocea pe un canal diferit faţă de negativ. Aşa poţi folosi softuri să înlături versurile. Dar rar găseşti piese nemixate.

| Caricaturistafaralimite explică (pentru Gizăz):

Ms happy pentru răspuns totuși mai aștept păreri

| Gizăz a răspuns (pentru Caricaturistafaralimite):

Partea cu mixarea nu e o părere. E un adevăr. Am lucrat cu destule softuri de genul. Dacă nu-s canale diferite nu ai cum suprima de tot vocea. Să găseşti direct negativul nu ştiu. Deja nu mai era aşa ascultată când a început să se diversifice tehnologia de genul ăsta. Abia găseşti CD-uri să cumperi sau muzică să descarci. Da' negative...

| Caricaturistafaralimite explică (pentru Gizăz):

Ms oricum happy