| Stefanyax0 a întrebat:

Bună, cine îmi poate da mai multe detalii despre cântăreața Lucy Rose? ofer fundăwinking. thanks

Răspuns Câştigător
| 3mily a răspuns:

Lucy Rose Parton, este o cantareata foarte talentata, are 23 de ani, este nascuta in Anglia, genurile muzicale pe care le canta ea sunt folk rock, indie folk. Ea este si compozitoare, canta la chitara, pian, clape.

Recent, in 2012, Lucy Rose a inceput inregistrarea albumul de debut Like „Like Used To„.
La 12 mai 2012, ea a fost semnat la casa de discuri Columbia Records.
Apoi a început turnee în Marea Britanie, Statele Unite și Canada.

Site official : http://www.lucyrosemusic.com/, aici poti gasi mai multe, chiar si pe facebook. Am facut un rezumat, sper ca te-am ajutat, oricum pe Wikipedia (tradus) nu se intelege mai nimic.

6 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Ai auzit de invenţia ai minunată la care au muncit mulţi oameni pentru ca tu să poţi lua informaţii gratis de acolo?
Îi zice Wikipedia, şi e la doar o aruncătură de click de aici.

| Stefanyax0 explică (pentru Woodenpints91):

Keep Calm, am auzit, aș fi putut foarte ușor să caut și eu! Mă gândeam că îmi poate da cineva ceva diferit. în fine.

| Mădă0611 a răspuns:

Tanti Wiki (wikipedia).

| cynty22 a răspuns:

Cauta pe wikipedia!winking sper sa gasesti ce cauti succes!

| Bratu_Andrei_1995 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Lucy_Rose

Nascut in Camberley, Surrey, Anglia, originile muzicale Rose a inceput cu tobe ei jucând în orchestra școlii ei, compozitori ei inceput sa compuna piese la pian casa familiei sale, ea a cumpărat mai târziu, o chitara de la un magazin de ea a trecut pe drumul spre școală, a învățat ea însăși și a început să scrie materiale de la în jurul valorii de vârsta de șaisprezece ani. Rose nu a jucat niciodată materialul ei pentru oricine până când ea a plecat de acasă, după terminarea ei A-niveluri. La optsprezece ani, s-a mutat la Londra, dar în loc de a lua locul ei de la University College din Londra pentru a studia geografia, [1] a început să experimenteze și efectuarea cu alți muzicieni. Acesta a fost în acest moment atunci când a întâlnit pe Jack Steadman, solistul trupei din Bombay Bicycle Club. După ce a devenit prieteni Steadman întrebat dacă ea ar dori să efectueze voce pe o piesa el a scris și a fost de înregistrare. Defectele acustice albumul a iesit cu Steadman pe vocalist, și Rose efectuarea backing vocals în special pe piesa de titlu "defecte", precum și altele de pe album. [2] Ea îndeplinește, de asemenea, unele taxe pentru backup vocale pe cele mai recente Bombay Bicycle Club albumul, un alt fel de Fix.Rose de multe ori se joaca cu o trupa, inclusiv chitaristul Björn Agren, bateristul Nadel Sam, Joe basistul Steer din Broadcast 2000, iar multi-instrumentist, Eichenberger Alex.Clipuri muzicale Rose au primit o mulțime de atenție pozitivă on-line, multe dintre videoclipurile ei sunt împușcați de aproape prieten Oreste Mitas.Un fan de ceai, Rose a inceput sa vanda amestecul ei numit "Builder Grey" (două Mic dejun parte limba engleză și o parte Earl Grey), la spectacole ei, ca un substitut pentru marfa sau CD-uri.Revista Vogue a declarat că ea este "una dintre stelele muzicii indie lui Breakout pentru 2012". [3]Cântecul ei, "Nu-ți face griji", a apărut pe Skins show TV de pe al doilea episod al saselea sezon. [4]

Am tradus cu google, nu a tradus chiar totul ok normal, dar SPER SA ITI FIE DE AJUTOR, daca stii engleza citeste pe wikipedia. Funda?