| Dutza_Andutza_1984 a întrebat:

Buna,cum imi dau seama ca am voce? prietenii,profesorii si familia imi spun ca am voce dar eu nu cred.
ajutatina, chiar vreau o cariera dn asta.
funda

Răspuns Câştigător
| ovidius a răspuns:

Voce are toată lumea (altfel am fi o ţară de muţi).
Dacă te referi la talent muzical, lucrurile se complică puţin: Trebuie să vezi dacă ştii să ţii ritmul, dacă poţi lua o notă/grup de note la înălţimea potrivită (te ajută un diapazon sau o orgă).
Chiar dacă nu ai un foarte mare talent muzical, el se şlefuieşte prin MULTĂ muncă şi repetiţii.

Baftă!

2 răspunsuri:
| filtro a răspuns:

Iti iregistrezi vocea pe ceva (ex:telefon) sau te duci la vocea romaniei laughing)

| Alina20100 a răspuns:

Daca doresti cariera din asta, atunci trebuie sa ai incredere.