| MeAndMe1000 a întrebat:

Daca imi iau o chitara clasica, pot sa invat sa cant la ea de pe internet? Cam in cat timp ar dura sa invat? Vreau sa imi raspunda cei care stiu sa cante la chitara si care, probabil au invatat de pe internet.

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Si eu am aceeasi dorinta, te rog cand afli raspunsul sa-mi dai si mie un mesaj cu ce ti s-a raspuns.

| blackwidow a răspuns:

Sunt nenumarate lectii si video si audio, cu poze, fara, insa trebuie sa stai sa exersezi foarte mult, nu poti invata sa zicem intr-o luna de zile. Vei invata greu, te sfatuiesc sa incepi cu un pic de educatie muzicale, sa stii cheile, notele samd, iti va fi mai usor ulterior. Poate mai ai vreun prieten sa-ti mai arate cateva lucruri. Spor la treaba; numai bine

| Luvly a răspuns:

Hey!
Eu am facut lectii de chitara vara trecuta si stiu cum este.
Nu vei invata calumea, pentru ca iti trebuie si partea de teorine nu numai practica. Niste chestii elementare care trebuie sa le cunosti cand canti la chitara... Mai bine te duci o data pe saptamana si dai 15 lei si faci cate un curs decat sa iei de pe net si sa intelegi indvers.
Parerea mea! Chitara este foarte frumoasa, si daca ai de gand sa te apuci, bravo!
Pa, pa.