| lilica06 a întrebat:

De ceva timp visez sa devin cantareata.Mama imi spune ca nu prea am voce, dar eu nu vreau sa renunt.As putea sa imi modific vocea,sa pot sa schimb ceva la ea si sa fie cat de cat mai ok? Va rog,un raspuns ajutator, ceva care sa ma ajute sa imi pot urma visul! Dau funda, doar va rog sa ma puteti ajuta!

Răspuns Câştigător
| CristinaAnnabella a răspuns:

Buna, ai putea sa iti îmbunatatesti vocea urmând câteva cursuri de canto, o sa te ajute foarte mult. Multa baftă! happy

| lilica06 explică (pentru CristinaAnnabella):

Multumesc mult! Stii daca vocalizele ajuta la imbunatatitea vocii? Si daca da, ce fel de vocalize? happy

| CristinaAnnabella a răspuns (pentru lilica06):

Aici nu pot sa iti răspund, pentru ca nu ma pricep la muzica, dar am prieteni care au urmat cursuri de canto si i-a ajutat foarte mult, înveți foarte multe de acolo, cum sa iti controlezi respiratia în timp ce canti, cât de sus sau jos trebuie sa canti si tot felul, daca ai posibilitatea si chiar iti doresti sa canti pe mai departe nu strică sa încerci.

3 răspunsuri:
| Petrewww a răspuns:

Nu conteaza daca nu ai voce totul se rezolva in timp iti trebuie doar rabdare si sa faci din placere ceea ce faci big grin