| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin preot, dar nu am voce... ce metode ar trebui sa adopt pentru a-mi forma vocea? un preot mi-a spus ca vocea se educa, dar nu mi-a spus cum? ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ia legatura cu un profesor de muzica. Te va evalua si dirija ca sa-ti educi vocea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vei fi ajutat acolo la seminar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la cor si canta la biserica
acolo iti poti forma vocea pentru ca vocea poate fi formata pe parcurs daca exersezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt seminarist, la seminar vei fi ajutat dar punand si tu un efort

| LovelyMan a răspuns:

Poti incerca asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=Q5CWsFaVnWM
Am facut exact ca in tutorial si functioneaza de minune. Vezi rezultate din a doua zi de exersare.
Tipul asta are mai multe lectii de genul, cauta in channel-ul lui.