| anonim_4396 a întrebat:

De mult timp am vrut să cânt la pian, iar anul trecut am primit o orgă. După un timp, am vrut să merg la ore, dar când am ajuns acolo am aflat că nu pot să mă înscriu deoarece sunt prea mare și că trebuia din clasa I să merg...
De atunci m-am hotărât să nu mai merg și m-am descurajat, însă acum m-am gândit să mă reapuc, dar acasă să învăț.
Întrebarea mea e dacă merită să mă reapuc, având în vedere faptul că nu vreau să mă duc la ore.
Mama a spus să mai încercăm, însă nu am speranțe.
Mă gândesc că nu m-au lăsat pentru că dacă sunt prea mare nu rețin ușor, sau chiar nu știu de ce nu m-au lăsat.

1 răspuns:
| MariaMonica2009627 a răspuns:

Si ce dacă ai fost respins? mama ta a vrea să mai încercați deci LUPTĂ! Te-a dat afară pe ușă intră pe geam (nu, nu te duce acolo sărind pe geam ) caută să mergi la altcineva.Nu renunța la visurile tale happy