| Crijanovschi_Ion_1997 a întrebat:

Eu nu am un auz muzical perfect,dar ma starui sa cant cat de cat. Pot sa mi-l dezvolt cantand la un vreun instrument muzical, ca chitara/pian? Sau sunt alte metode?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite este un site numit Karaoke Party iti poti exersa vocea acolo! Multa bafta!

| FoundYouLover a răspuns:

Cauta pe youtube cursuri de cantat pentru incepatori.Vei gasi acolo niste exercitii de facut, niste vocalize care facute mereu te ajuta si la capitolul asta.Sunt postate de o soprana, deci tipa stie ce face.

| Crijanovschi_Ion_1997 explică:

Doar raspunsuri proaste, va multumesc

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Crijanovschi_Ion_1997):

laughingsincer si eu voiam sa raspund la intrebarea asta de ieri dar nu prea am stiut ce sa scriu.Cred ca ideile tale cu instrumentul sunt bune fiindca te va ajuta sa dai atentie fiecarei notehappy

| Crijanovschi_Ion_1997 explică (pentru Coloringthevoid):

Adica ar trebui sa cant la un instrument?

| Coloringthevoid a răspuns (pentru Crijanovschi_Ion_1997):

Da.Eu in clasele primare am facut vioara.