| darkblueana a întrebat:

.eu vreau sa urmez liceul de arta Dimitrie Cuclin din Galati, pentru ca eu vreau sa ma fac cantareata si vreau sa urmez facultatea de conservator. daca eu ma duc la acest liceu la muzica. pot urma o alta facultate sau invers? daca ma duc la acea facultate. pot face alt liceu?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Îţi voi da definiţia din DEX.
MANAGEMENT s. n. Activitatea și arta de a conduce. 2. Ansamblul activităților de organizare, de conducere și de gestiune a întreprinderilor. 3. Știința și tehnica organizării și conducerii unei întreprinderi. [Pr.: me-nigi-ment] – Cuv. engl.

Deci acela care se ocupă de managementul unei intreprinderi, cel care manageriază, este un manager.

6 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Ca să poţi intra la Conservator îţi trebuiesc studii. Deci liceul de muzică te-ar putea ajuta.

| darkblueana explică (pentru Nolkyz):

Ok. ce inseamna management?

| darkblueana explică (pentru Nolkyz):

Adica ca un fel de manager... pai alexandra stan a facut facultatea de management si este cantareata nu managerlaughing

| Nolkyz a răspuns (pentru darkblueana):

Păi fata asta a făcut facultatea ca să fie făcută. În ziua de azi devin cântăreţe o groază de fete d-astea care nu prea au treabă cu muzica, ce sa mai vorbeşti de studii muzicale. Au găsit pe cine să aburească cu una, cu două, şi gata, au devenit cântăreţe. Dacă vrei sa devii cu adevărat o cântareaţă trebuie multă, multă muncă, să studiezi şi anume muzica.

| darkblueana explică (pentru Nolkyz):

Aha..mersi mult

| Nolkyz a răspuns (pentru darkblueana):

Cu plăcere. happy

| Nolkyz a răspuns (pentru darkblueana):

Îţi voi da definiţia din DEX.
MANAGEMENT s. n. Activitatea și arta de a conduce. 2. Ansamblul activităților de organizare, de conducere și de gestiune a întreprinderilor. 3. Știința și tehnica organizării și conducerii unei întreprinderi. [Pr.: me-nigi-ment] – Cuv. engl.

Deci acela care se ocupă de managementul unei intreprinderi, cel care manageriază, este un manager.