| Alexandra_Carmen_1999 a întrebat:

Fac un proiect la scoala despre muzica care se asculta zi de zi - gen pop /dubstep/rap...-. Vreau sa va intreb ce gen de muzica ascultati si de ce?! big grin

Răspuns Câştigător
| FearOfTheDark a răspuns:

Ascult metal pentru ca e genul care ma reprezinta.Muzica ar trebui sa fie ca o a doua lume pentru ascultatori.Si nu mi-as dori inca o lume ca asta in care traim.

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Rock
Pur si simplu imi place, mi se pare un gen de muzica genial.

| Duucu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=TP3rZKZ-EMQ
Metal.
Mai ascult și country,rock, jazz, rap, blues.
Fiindcă e muzică bună, e o plăcere să o ascultați.

| mODIN a răspuns:

Rock/Metal pentru ca:
1.Melodiile nu sunt repetitive
2.Se canta despre greutatiile din viata.
3.Nu ma enerveaza cand ascult(spre deosebire de connect-r)
4.Niciodata nu se invecheste!

| Alexandra_Carmen_1999 explică (pentru mODIN):

Multumesc! :*

| Wøodenpints a răspuns (pentru mODIN):

Dar și în manele se cântă despre greutătile din viață.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general muzica electronica, in special Dance, dar si House, Trance, Dubsteb, Electropop, Rock Electronic si Hardcore. Dar iubesc foarte mult Rap-ul. Din muzica usoara ascult Ragae si R&B. Muzica electronica e absolut superba datorita negativelor, rap-ul deoarece are un mesaj puternic, Rockul Electronic deoarece are atat un mesaj puternic cat si negative excelente. R&B si Ragaee pentru ca este o muzica mai lejera si cu o complexitate mai redusa.